بانوی مسلمان می خواهد نخستین افسر پلیس محجبه در کبک شود

شناسه خبر : 58401

1397/01/26

تعداد بازدید : 182

بانوی مسلمان می خواهد نخستین افسر پلیس محجبه در کبک شود
یک دختر ۱۷ ساله مسلمان که در دانشکده افسری اداره پلیس استان کبک در کانادا تحصیل می کند قصد دارد علی رغم تمام مخالفت ها و دشمنی ها نخستین افسر پلیس محجبه در این استان شود.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوز‌های علمیه خواهران، به نقل از aboutislam، یک بانوی مسلمان 17 ساله که برای تحصیل در دانشکده افسری اداره پلیس استان کبک در کانادا مشغول شده قصد دارد نخستین افسر پلیس محجبه در این استان باشد.

سندوس لامارهاری نخستین دانشجویی است که در دانشکده افسری حجاب به سر می کند. وی قصد دارد به عنوان یک افسر پلیس مسلمان و محجبه با پیش داوری ها و تعصباتی که علیه زنان مسلمان شاهد بوده مبارزه کند. در این میان سیاستمداران دو حزب اصلی در استان کبک گفته اند که این دختر مسلمان نبایستی اجازه داشته باشد که با حجاب در نیروی پلیس خدمت کند.

ژنیویو گویلبو، سیاستمدار اوانیر کبک، گفت: دولت به هیچ کارمندی از هیچ مذهب و دینی اجازه نمی دهد که نمادهای مذهبی را در محل کارش ابراز کند.

این گفته ها آتش تنش ها و اختلافاتی را در استان کبک برانگیخته است و سبب بروز اهانت ها و سرزنش ها علیه دختر مسلمان شده اند.

این بانوی مسلمان گفته است: اهانت ها تنها انگیزه مرا پررنگ تر می کنند.

در این میان آکادمی آموزشی پلیس اعلام کرده به زودی دستورالعملی منتشر می کند مبنی بر اینکه آیا کارآموزان اجازه دارند پوشش سر داشته باشند یا خیر.

لازم به ذکر است پلیس مونترال نیز دستورالعملی در این زمینه ندارد و افسران پلیس فدرال از سال 1990 اجازه گذاشتن روسری داشته اند. افسران پلیس در شهرهای دیگر کانادا از جمله تورنتو، ادمونتو و ونکوور نیز اجازه پوشاندن سرشان را دارند. علی رغم مخالفت های سیاستمداران شهردار مونترال از این دختر مسلمان حمایت کرده است.