حجت الاسلام خطیر بیان کرد:

تسلیم بودن محض در برابر خداوند؛ هدف بعثت پیامبر

شناسه خبر : 58399

1397/01/28

تعداد بازدید : 136

تسلیم  بودن محض در برابر خداوند؛ هدف بعثت پیامبر
حجت الاسلام خطیر گفت: هدف از بعثت و ماموریت پیامبر(ص)، تسلیم بودن محض در برابر خداوند است؛ امرت ان اسلم لرب العالمین.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، «حجت الاسلام علی خطیر» در نشست اخلاقی که به مناسبت عید مبعث در مدرسه علمیه حضرت صدیقه فاطمه (س) گرگان برگزار شد، بیان کرد: هدف از بعثت و ماموریت پیامبر(ص)، تسلیم  بودن محض در برابر خداوند است؛ امرت ان اسلم لرب العالمین.

وی ادامه داد: تمام شخصیت پیامبر، توحید است و تمام کار او توحیدی، و لذا ماموریت یافت که موحد باشد.

استاد حوزه تاکید کرد: رسالت پیامبر در گام اول این بود که خود موحد باشد و در گام بعدی همه موحد شوند و به این باور برسند که مالک خداست، هیچ کسی از خود هیچ چیز ندارد و غنی بالذات خداست.

حجت الاسلام خطیر با بیان این که توحید در وجوب وجود اولین مرتبه توحید است، تصریح کرد: تنها وجود مستقل در عالم هستی، خداست و هیچ مخلوقی وجود مستقل ندارد و همه فقیر خدا هستند. وجود یعنی؛ قدرت، عزت، توان و اختیار و...همه این مجموعه از آن خداست.

وی افزود: مرتبه پایین تر توحید، توحید در ربوبیت تکوینی و تشریعی است؛ باور به این که تنها موجودی که حق فرمانبرداری، قانونگذاری و امر و نهی دارد، فقط خداست.

استاد حوزه با بیان این که حکم دادن افراد تنها باید با اذن خدا باشد، بیان کرد: انسان موحد باید تمام امور عالم و امور فردی را از آن ِ خدا بداند و از غیر او استعانت نپذیرد.

حجت الاسلام خطیر با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) ، راز موفقی پیامبر را دو عامل معرفی کرد و گفت: اولین نکته در موفقیت پیامبر اسلام(ص)، این است که با حداقل امکانات و کمترین هزینه زندگی می کرد و در مرحله بعد، بیشترین مدارا را با رد رفتار با مردم داشته و همکاری و کمک زیادی به آنان می کردند.