اکران فیلم های جشنواره عمار در مدرسه علمیه الزهرا س بندرعباس

شناسه خبر : 58391

1397/01/26

تعداد بازدید : 190

اکران فیلم های جشنواره عمار در مدرسه علمیه الزهرا س بندرعباس
معاون فرهنگی - تبلیغی مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس از اکران فیلم های جشنواره عمار در این مدرسه خبر داد.

 «خانم فاطمه استادی» روز یکشنبه در گفت ‌و گو با پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران گفت: فیلم «سلام» و نماهنگ «منم باید برم» روز سه‌شنبه با حضور طلاب در مدرسه علمیه الزهراء (س) بندرعباس به نمایش گذاشته شد.
وی افزود: هدف از برگزاری این برنامه، معرفی و شناساندن فیلم های انقلابی و مردمی جشنواره عمار به طلاب، اشنایی با دیدگاه های سازندگان فیلم های این جشنواره و تشویق به حمایت و اکران  فیلم های جشنواره عمار در مکان های تبلیغ مثل مساجد و پایگاه های بسیج است.
وی بیان کرد: جشنواره مردمی فیلم عمار یک جشنواره سینمایی ایرانی است که دی ماه هر سال در ایران برگزار می‌شود.
خانم استادی تصریح کرد: نام این جشنواره به نام پرچمدار روشن‌گری و تبیین حق‌طلبانه در صدر اسلام و با توجه به بیانات «مقام معظم رهبری مدظله العالی» حضرت عمار یاسر مزیّن گشته و «جشنواره مردمی فیلم عمار» نام گرفت.
جشنواره عمار اولین بار بعد از فتنه 88 برگزار شد، زمانی که جمعی از جوانان و فیلم‌سازان متعهد کشور آثاری را درباره فتنه تولید کرده بودند اما این آثار نه تنها حمایت نشد بلکه رسانه ملی و نهادهای مرتبط قدمی برای نمایش و دیده شدن این آثار بر نداشتند. این اتفاق باعث شکل‌گیری ایده برگزاری یک جشنواره مردمی برای دیده شدن این آثار شد.