مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) پارسیان:

عید مبعث، پیام آور عدالت و کرامت انسانی است

شناسه خبر : 58348

1397/01/25

تعداد بازدید : 140

عید مبعث، پیام آور عدالت و کرامت انسانی است
«خانم امیری» گفت: عید مبعث، سال روز نزول کلام نورانی وحی بر قلب خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی (ص) و پیام آور عدالت و کرامت انسانی است.

«خانم اعظم امیری» روز شنبه در گفت و گو با پایگاه خبری_ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، ضمن گرامیداشت عید بزرگ مبعث بیان کرد: عید مبعث مهمترین و بزرگترین عید جهان اسلام است.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه عید بزرگ مبعث اظهار کرد: عید مبعث، بزرگترین حادثه تاریخ بشریت است و دین پیامبر، هم دین جهادی و هم دین جاودانه بوده و بر مبنای قوانین الهی، رحمت، عترت و عدالت پایه گذاری شده است.
مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) پارسیان در استان هرمزگان افزود: زمانی حضرت محمد(ص) به بعثت رسیدند که شرایط اقتصادی،فرهنگی و اخلاقی در مرحله زیر صفر قرار داشت و وحشیت در عربستان و سایر کشورهای دنیا اوج گرفته بود.
وی تصریح کرد: در همین حال با مبعث پیامبر خاتم تحولی تاریخی در جهان روی داد.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران نشأت گرفته از مبعث اسلام است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی نه تنها ادامه دهنده راه بعثت پیامبر اسلام بلکه صادرکننده انقلاب اسلامی به سایر کشورهای دنیا است و دولت و مردم ایران باید ثابت کنند که الگوی خوبی برای دیگر کشورها هستند.
خانم امیری با تاکید به اینکه مبعث عیدی بزرگ و مهم در جهان اسلام است، گفت: عید مبعث روز تمامی برکات و زیبایی ها است و از جمله آثار بعثت پیامبر بزگوار اسلام (ص)، ظلمت شکنی و حاکم شدن اخلاق نیکواست.
وی بیان کرد: چراکه عید مبعث دارای آثار و برکات بسیاری و راه نجات و تعالی بشر است.
وی افزود: بعثت پیامبر اکرم (ص) سرآغاز راهی شد تا انسان از شرک، بی عدالتی، تبعیض، جهل و فساد بیرون آمده و به سوی توحید، معنویت، عدالت و کرامت حرکت کند.
خانم امیری در پایان با بیان اینکه مبعث نبوی با نهضت معنوی شروع شد، تصریح کرد: مبعث انقلابی در عالم بشری ایجاد کرد که هنوز دامنه آن ادامه دارد.