مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمة الزهرا س پارسیان:

امام کاظم ع گنجینه صبر و میراث دار حدیث نبوی است

شناسه خبر : 58339

1397/01/23

تعداد بازدید : 143

امام کاظم ع گنجینه صبر و میراث دار حدیث نبوی است
«خانم امیری» گفت: امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان میراث دار حدیث نبوی و گنجینه صبر است.

«خانم اعظم امیری» ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع)، در گفت و گو با پایگاه خبری_ اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، بیان کرد: امام موسی کاظم (ع) هفتمین امام شیعیان در ۲۵رجب ۱۸۳هجری قمری در ۵۵سالگی به دستور هارون الرشیدخلیفه عباسی به شهادت رسید که ایشان فرزند امام جعفر صادق (ع) و حمیده بانویی پاکدامن و پرهیزگار بود.
مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمة الزهر(س) پارسیان استان هرمزگان ادامه داد: امام موسی کاظم (ع) در هفتمین روز صفر ۱۲۸ هجری قمری در ابواء منطقه ای میان مکه و مدینه دیده به جهان گشود و پس از شهادت امام جعفر صادق (ع) پدر بزرگوار خویش در ۲۰سالگی رسالت سنگین امامت را بر عهده گرفت.
وی افزود: هفتمین امام شیعیان (ع) در این دوران در جهت دفاع از میراث خاندان اهل بیت (ع) به پاسداری و تقویت مکتب علمی والای امامان پیش از خود پرداخت و ۳۵سال از عمر ارزشمند خویش را برای اعتلای اسلام و جلوگیری از انحراف این دین الهی صرف کرد.
خانم امیری بیان کرد: این امام همام برای نشر و گسترش اسلام به گردآوری حدیث های پدر بزرگوار خود همت گماشت و به روشنگری علیه اعمال حکومت پرداخت.
وی در پایان با اشاره به فعالیتهای گسترده این امام بزرگور افزود: فعالیتهای امام(ع) سبب خشم دستگاه خلافت شد و بدین ترتیب این بزرگوار سال ها در تبعید و زندان به سر برد تا آنکه در نهایت به مقام والای شهادت نایل آمد.