رئیس مجلس اعلای شیعیان لبنان:

امت عربی و اسلامی از برپایی حکومت فلسطینی حمایت کنند/ پرچم صهیونیستی در سرزمین فلسطین جایی ندارد

شناسه خبر : 58009

1397/01/14

تعداد بازدید : 150

امت عربی و اسلامی از برپایی حکومت فلسطینی حمایت کنند/ پرچم صهیونیستی در سرزمین فلسطین جایی ندارد
آیت الله عبد الامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنانی به مناسبت روز زمین از اعراب، مسلمین و فلسطینی ها خواست که بر حق عربی در سرزمین فلسطین که همچنان عزت و کرامت است، توجه و تاکید داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، آیت الله عبد الامیر قبلان رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنانی به مناسبت روز زمین از اعراب، مسلمین و فلسطینی ها خواست که بر حق عربی در سرزمین فلسطین که همچنان عزت و کرامت است، توجه و تاکید داشته باشند.

وی افزود: سرزمین فلسطین نمی پذیرد که پرچم صهیونیستی بر روی آن بر افراشته شود و این سرزمین که اشغالگری اسرائیل را رد کرده و در مقابل خودکامگی و تجاوزات آن ایستادگی می کند، در مقابل شهرک سازی و یهودی سازی پایدار و با استقامت است؛ چرا که اراده فرزندان آن از اشغاگران قوی تر است و سرزمین فلسطین پیوسته قهرمانانی مقاوم به دنیا می آورد که در مسیر آزادی سرزمین و نجات مقدسات بر آنان تکیه می کنیم.

رئیس مجلس اعلای شیعیان تصریح کرد: در روز زمین، از صاحبان سرزمین فلسطین می خواهیم با ثبات و پایداری خود و مقابله با جنایت ها و تجاوزات رژیم اشغالگر ادامه دهند و بر حقوق خود در آزادی سرزمین و بیرون راندن اشغالگران تمسک جویند.

آیت الله قبلان افزود: ما راه مقاومت را تنها راه برای آزادی فلسطین می دانیم؛ لذا تمامی شاخه ها و نیرو های مردمی فلسطین باید زیر پرچم جهاد و مقاومت جمع شوند و تمامی اختلافات را کنار بگذارند.

آیت الله قبلان در پایان از اعراب، مسلمانان و مسیحیان دعوت کرد تا فلسطین را از یهودی سازی و آوارگی نجات دهد و همگی از مسئله فلسطین به عنوان یک مسئله ایمانی و انسانی که بیانگر مظلومیت ملت و غصب سرزمین و تجاوز مقدسات است، حمایت کنند.

وی همچنین از رهبران جهان عرب و مسلمانان در خواست کرد که بعد از بازگشت آوارگان به فلسطین برای حمایت از برپایی حکومت فلسطینی بر روی خاک فلسطین که پایتختش قدس باشد، یک قدرت جهانی تشکیل دهند.