معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس

آزمون دوره تربیت مربی دستیار تخصصی مشاوره با رویکرد مذهبی برگزار شد

شناسه خبر : 57681

1396/12/23

تعداد بازدید : 333

آزمون دوره تربیت مربی دستیار تخصصی مشاوره با رویکرد مذهبی برگزار شد
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس گفت: آزمون وردی برای متقاضیان شرکت در دوره تربیت مربی دستیار تخصصی مشاوره با رویکرد مذهبی ویژه اعضای کانون‌های خادمان رضوی مدارس علمیه خواهران استان فارس در شیراز برگزار شد.

«سیده رقیه علوی» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس، در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، گفت: تاکنون 25 کانون خادمیار رضوی با 250 عضو، در مدارس علمیه خواهران استان فارس فعال شده که از این تعداد، 120 نفر در این آزمون شرکت کردند.
وی تصریح کرد: مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی در راستای تحقق آرمان مشاوره با رویکرد و الزامات اسلامی و با استفاده از متون دینی، تجربی و طراحی مدل‌های درمانی کوتاه‌مدت با رویکرد دینی «کانون روحانیون و دانش‌پژوهان علوم رفتاری با رویکرد دینی» را تأسیس کرده است. این مرکز به‌صورت غیرانتفاعی و مستقل، ذیل مرکز امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی فعالیت‌های علمی، پژوهشی و غیره را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.
علوی در تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون خادمان رضوی شهرستان‌ها اظهار کرد: گفتمان سازی در جامعه نخبگان حوزوی، ارتقاء سطح مهارتی خدمات مشاوره با رویکرد دینی، آموزش مقدماتی و تخصصی علوم و فنون مشاوره، شرکت و اعزام طلاب برتر به همایش‌های علمی کشور، هدایت و تشکیل حلقات مطالعاتی و پژوهشی و ارتباط مستمر با مرکز و مؤسسات علمی مرتبط جهت دریافت خدمات علمی و پژوهشی برای دانش‌پژوهان کانون ازجمله مهم‌ترین فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون شهرستان‌های فارس است.
وی با تأکید بر استفاده از اساتید مجرب استانی و کشوری برای آموزش‌های مقدماتی، به تشریح برنامه آموزشی طلاب مستعد و واجد شرایط پرداخت و گفت: این برنامه به‌صورت مسئله محور و در قالب عناوین و سرفصل‌های آموزشی مصوب بوده و دوره آموزشی در بخش مقدماتی هرساله برای تعدادی از طلابی که در آزمون و مصاحبه پذیرفته‌شده‌اند و در بخش تخصصی هرماه با دعوت از استادان و مدرسان مجرب و در چارچوب برنامه مصوب هیئت‌امنا برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس ادامه داد: بعد از پایان دوره آموزش مقدماتی و قبولی در آزمون، طلاب در کارگروه‌های تخصصی حسب صلاحدید استادان و هیئت‌امنا، دوره آموزشی خود را ادامه خواهند داد.
وی اضافه کرد: دانش‌پژوهان پس از انجام موفق در تمامی مراحل آموزشی و پژوهشی برحسب ضوابط، حکم خادم یاری افتخاری آستان مقدس رضوی دریافت خواهند نمود.