نشست بصیرت افزایی طلاب مدرسه علمیه خواهران ام‌الائمه س اقلید برگزار شد

شناسه خبر : 57659

1396/12/22

تعداد بازدید : 40

نشست بصیرت افزایی طلاب مدرسه علمیه خواهران ام‌الائمه س اقلید برگزار شد
نشست بصیرت افزایی با حضور طلاب در مدرسه علمیه خواهران ام‌الائمه(س) اقلید برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام تقی قاسمی‌نژاد» مسئول تعلیم و تربیت سپاه پاسداران ناحیه اقلید بیان کرد: بصیرت تنها در مسائل سیاسی نیست ولی تنها پیامبران برای مسائل سیاسی آمدند. همه‌چیز بر اساس بصیرت باید باشد و نمی‌شود آدم نماز بخواند و ارتباطی با اجتماع نداشته باشد.
وی افزود: با توجه به اهمیت و حساسیت جایگاه حوزه‌های علمیه و روحانیت در میان مردم و نیز وظیفه خطیر طلبه در تبیین اندیشه‌های ناب اسلامی و بصیرت افزایی، در جذب افراد برای تحصیل در این مکان مقدس؛ باید دقت نظر کافی وجود داشته باشد.
حجت‌الاسلام قاسمی‌نژاد گفت: از ابتدای نهضت اسلامی ما با توطئه‌های گوناگونی روبه‌رو بوده‌ایم ولی دشمنان در تمام آن‌ها شکست‌خورده‌اند. ما ازاین‌گونه حوادث که روحانیت و حوزه را هدف قرار می‌دهند باید درست عبرت بگیریم و راه مقابله با آن‌ها پیشرفت علمی و افزایش بصیرت نسبت به حرکت آن‌ها است.
وی ابراز داشت: ما باید نسبت به مسائل روز هوشیار باشیم چراکه غفلت و عدم توجه ما به مقتضیات روز شرایطی را به وجود می‌آورد که ممکن است نتوانیم در آینده جبران کنیم. ما باید ازنظر علمی خود را ارتقا دهیم تا عنصری مفید برای اسلام و مکتب تشیع باشیم. ما باید در حوزه‌های علمیه در مورد مسائل روز گفتگو و درک کنیم که امروز چه رسالتی متوجه روحانیون است.