مدیر حوزه‌های علمیه خواهران:

در حوزه‌های علمیه خواهران بانوان مجتهده تربیت شوند / معاونت آموزش در حوزه‌‌های علمیه اهمیت زیادی دارد

شناسه خبر : 57632

1396/12/22

تعداد بازدید : 377

در حوزه‌های علمیه خواهران بانوان مجتهده تربیت شوند / معاونت آموزش در حوزه‌‌های علمیه اهمیت زیادی دارد
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر اینکه باید نقص‌های موجود در آموزش حوزه‌های علمیه خواهران برطرف شود خاطرنشان کرد: در حوزه‌های علمیه خواهران بسیار مهم است که بانوان مجتهده تربیت شوند، به‌همین دلیل برنامه‌ریزی‌ها در معاونت آموزش باید به‌گونه‌ای باشد که بانوان مجتهده تربیت کنیم.
به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت‌پور در آیین تودیع و معارفه معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران که ظهر امروز در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد اظهار کرد: حوزه‌‌های علمیه خواهران جز در موارد ضرورت باید توسط بانوان مدیریت شود و انتخاب و انتصاب خانم داوودی به عنوان معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران نیز در همین راستا است.
وی افزود: همچنین تلاش می‌کنیم تا از میان بانوان فرهیخته و توانا افرادی را به عنوان مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران انتخاب کنیم.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: بسیار خرسندم که نظرات و منویات مقام معظم رهبری و بسیاری از مراجع در خصوص واسپاری امور حوزه‌های علمیه خواهران به بانوان را اجرا می‌کنیم و امیدواریم که در این زمینه موفق عمل کنیم.
وی ضمن تشکر از تلاش‌های آقای محمود خالقی در معاونت آموزش‌ حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: آقای محمود خالقی تلاش‌های زیادی در بخش‌های مختلف حوزه‌های علمیه خواهران کشیده‌اند و تجربیات بسیار زیادی دارند، به همین دلیل تصمیم گرفتیم از توانایی و تجارب ایشان در مسائل مدیریتی حوزه‌‌های علمیه خواهران استفاده کنیم.
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور با بیان اینکه سعی می‌کنیم تا از افراد داخل مجموعه برای فعالیت‌ها استفاده کنیم گفت: بدون تردید تا زمانی که ضرورت و نیازی وجود نداشته باشد، افرادی از خارج مجموعه وارد نمی‌شوند و تمام تلاش ما استفاده از همکاران فعلی است.
وی افزود: مسئله آموزش به ویژه در مراکز حوزوی اهمیت بسیار زیادی دارد و به نوعی اصلی‌ترین معاونت و ستون خیمه فعالیت‌ها است؛ البته در حوزه‌های علمیه تربیت و تذهیب نیز بسیار حائز اهمیت است اما همه مسائل باید برپایه آموزش شکل گیرد.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران عنوان کرد: در حوزه‌های علمیه همه فعالیت‌های و اقدامات باید با محوریت آموزش سامان‌ پیدا کند و به همین دلیل نیز آموزش اهمیت زیادی دارد و با باتوجه به اینکه بنده در گذشته معاون آموززش حوزه‌های علمیه بودم به نقش محوری و اصلی معاونت آموزش واقف هستم.
وی افزود: معاونت آموزش در دوره جدید باید با قوت و قدرت کار خود را آغاز کند و ادامه دهد و اگر فعالیتی خوب آغاز شود بسیاری از مشکلات در آینده برطرف می‌شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور با بیان اینکه بانوان طلبه باید به خودباوری برسند گفت: بنده در مسئله واسپاری امور حوزه‌های علمیه خواهران به بانوان بسیار جدی هستم و پافشاری می‌کنم.
وی اظهار کرد: متاسفانه در بخش آموزش بنا به دلایلی دچار ضعف‌ها و مشکلاتی هستیم که موجب شده است نظام آموزش حوزه‌های علمیه خواهران در کشور سردرگم باشد که باید این مشکلات برطرف شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: ما باید بانوان را باتوجه به نقش‌های زنانه، استعداد‌ها و نیاز‌های موجود تربیت کنیم و آموزش دهیم؛ همچنین باید قابلیت بانوان در موضوعات آموزشی را به حداکثر برسانیم و در طراحی رشته‌ها و گرایش‌ها دقت داشته باشیم تا بتوانیم از تمام ظرفیت بانوان استفاده کنیم.
وی با تأکید بر اینکه باید نقص‌های موجود در آموزش حوزه‌های علمیه خواهران برطرف شود خاطرنشان کرد: در حوزه‌های علمیه خواهران بسیار مهم است که بانوان مجتهده تربیت شوند به‌همین دلیل برنامه‌ریزی‌ها در معاونت آموزش باید به‌گونه‌ای باشد که بانوان مجتهده تربیت کنیم.