درخشش طلاب مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول س قشم در آزمون سراسری حفظ قرآن

شناسه خبر : 57605

1396/12/22

تعداد بازدید : 209

درخشش طلاب مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول س قشم در آزمون سراسری حفظ قرآن
معاون فرهنگی _تبلیغی مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول س جزیره قشم از درخشش حفاظ قرآنی این مدرسه در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه در اسفند ماه خبر داد.

«خانم رقیه شبتاریانی» در گفت و گو با پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اینکه حفظ قرآن از توفیقات بزرگ الهی است، گفت: با ژرف نگری در احادیث وارده در این باب، به مراتب و فضائل اخروی حافظ قرآن از جمله، هم نشینی با ملائکه، ایمنی از عذاب، هم ردیف قرار گرفتن با بزرگان امت، پذیرفته شدن شفاعت و کسب بالاترین درجات بهشت پی خواهیم برد.
وی با بیان اینکه حضرات معصومین(علیهم السلام) همچنین برکت های دنیوی بسیاری را برای حافظ قرآن برشمرده اند، گفت: مهمترین اثر حفظ، هدایت انسان، آرامش روحی، تقویت حافظه و فهم بهتر قرآن است.
استاد حوزه تصریح کرد: پیرو احادیث ائمه اطهار(علیهم السلام) برای حفظ قرآن و فرمان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن در کشور، طلاب پایه اول این مدرسه داوطلبانه در ساعات فرهنگی با حضور فعال و با راهنمایی های حافظ کل قرآن، «خانم فاطمه نصیری» به حفظ آیات الهی می پردازند.
وی با اشاره به اینکه طلاب حافظ با راهنمایی خانم نصیری در آزمون سراسری حفظ قرآن شرکت کردند، بیان کرد: در حفظ دو جزء خانم ها فاطمه سالاری، مهسان انصاری و زهرا ماهیگیر قویدل و در حفظ یک جزء خانم ناهید ماهیگیر قویدل نمره قبولی را در آزمون کسب کردند که خانم ها انصاری و سالاری  نمره کامل را به خود اختصاص دادند.
«خانم رقیه شبتاریانی» در پایان گفت: با عنایت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) امید است طلاب این مدرسه برای سربازی آن حضرت(عج) در زمینه های قرآنی بیش از پیش بدرخشند.
مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول(س) جزیره قشم به همت امام جمعه وقت حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده در سال ۱۳۸۰تاسیس شد.