آیت الله نوری همدانی:

زلزله اخیر کرمانشاه يك امتحان الهی بود

شناسه خبر : 57519

1396/12/21

تعداد بازدید : 201

زلزله اخیر کرمانشاه يك امتحان الهی بود
هنگامی که حوادثی چنینی مانند زلزله کرمانشاه در کشور رخ می دهد، شاهد اتحاد و وحدت مردم در همدلی و یاری رساندن به حادثه دیده ها می شویم که یکی از نکات مهم و قابل توجه است.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌‌های علمیه خواهران، حضرت آیت الله نوری همدانی عصر امروز در دیدار استاندار کرمانشاه که در دفتر معظم له در قم برگزار شد اظهار داشتند: این حادثه اخیر از جهاتی عبرت انگیز بود چرا که نکات بسیاری در آن وجود دارد بنابراین باید کتابی پیرامون این حادثه نوشته شود تا آیندگان بتوانند از آن درس هایی را بیاموزند.
 
معظم له  با اشاره به آیه ای از قرآن کریم افزودند: خداوند در قرآن کریم می فرماید افرادی که به پیش آمد های بزرگ نظر منفی دارند برای آنان نیز حوادث بزرگی پدید خواهد آمد، از این رو نباید به امتحانات و پیش آمد های به وجود آمده نظر منفی داشته باشیم.
 
این مرجع تقلید اتحاد مردم را در حوادث های گوناگون را مد نظر قرار دادند و تصریح کردند: هنگامی که حوادثی مانند زلزله کرمانشاه در کشور رخ می دهد، شاهد اتحاد و وحدت مردم در همدلی و یاری رساندن به حادثه دیده ها می شویم که یکی از نکات مهم و قابل توجه است.
 
ایشان عنوان کردند: در حادثه کرمانشاه مشخص شد قدرتی در افراد وجود دارد که می توانند گام های موثری را برای رفع مشکلات مهم بردارند.
 
 
 
حضرت آیت الله  نوری همدانی ابراز کردند: از نگاه اسلام وظیفه داریم با دید عمقی و عبرت گیری به مسائلی مانند حادثه کرمانشاه نگاه کنیم.