مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور:

مدرسه محوری از برنامه های راهبردی حوزه های علمیه است

شناسه خبر : 57480

1396/12/20

تعداد بازدید : 337

مدرسه محوری از برنامه های راهبردی حوزه های علمیه است
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت:تیم آموزش در مدارس باید قدرت تدریس استاندارد را داشته باشند و در اجرای بهتر برنامه ها مدیریت حوزه را یاری دهند.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور، در جمع موسسین، هیئت امناء و اساتید مدارس علمیه خواهران استان لرستان، در مدرسه علمیه خواهران معصومیه(س) خرم‌‌آباد با اشاره به این‌که استقلال حوزه های علمیه باید همواره حفظ شود، گفت: رسالت حوزه‌ها باید با برنامه ریزی مسئولان، موسسین، هیئت امناء و خیّران کاملا منسجم و هدفمند شود.
وی با اشاره به اهمیت واسپاری امور مدارس علمیه خواهران به مدیران و هیئت‌ امنا، بر لزوم تمرکز بر روی مدیریت محوری در اداره مدارس علمیه خواهران تاکید کرد.
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور با بیان این که تشکیل  هیئت ترکیبی نظام آموزش برای اداره مدارس علمیه ضروری است، خاطر نشان کرد: تیم آموزش در مدارس علمیه باید قدرت تدریس استاندارد را داشته باشند و در اجرای بهتر برنامه ها مدیریت حوزه را یاری دهند.
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور با بیان این‌که مدرسه محوری از برنامه‌های راهبردی حوزه‌های علمیه خواهران است، گفت: در تصمیم‌گیری در مدارس توسط مدیران، تلاش می‌شود با شناسایی اساتید مجرب در عرصه‌های تهذیب، آموزش و پژوهش برنامه‌های هدفمند برای بهبود عملکرد مدارس بکار گرفته شود.
وی با بیان اینکه مدارس علمیه خواهران نباید به دفاتر تبلیغی تبدیل شوند، بیان داشت: حوزه‌ها علمیه باید فقاهت را همواره سر لوحه فعالیت‌های خود قرار دهند و  رسالت حوزه که تربیت مجتهد و تبلیغ آموزه‌های قرآنی در جامعه است، همچنان محفوظ شود.
مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور با اشاره به این‌که در ساخت و احداث مراکز حوزوی باید به اصول و آموزه‌های معماری اسلامی توجه جدی شود، گفت: امید است موسسین، هیئت امنا و مدیران مدارس علمیه خواهران با تعامل و همفکری در راستای تحقق اهداف عالی حوزه‌های علمیه که گسترش تمدن اسلامی است، تلاش نمایند.