استاد حوزه مازندران:

حضرت زهرا مظهر تمام اسماء الهی است

شناسه خبر : 57476

1396/12/20

تعداد بازدید : 140

 حضرت زهرا مظهر تمام اسماء الهی است
حضرت زهرا (س) مظهر تمام اسماء الهی، اسم فاطریت خدا و حجتي بر حجج الهی است.

به گزارش پايگاه خبري- اطلاع رساني حوزه هاي علميه خواهران، «خانم مقدم» استاد حوزه و دانشگاه، در مدرسه علمیه خواهران حضرت نرجس (س) ساری در جمع طلاب بیان کرد: عالم دنیا، نشئه ای از عالم ملک است. دنیا و برزخ و  آنچه که پس از برزخ رخ می دهد، جزء عالم ملک بوده که انسان تا ابد در آن قرار دارد تا درآخرین مرحله بهشت به لقای ذات پرودگار برسد و اسرار ملکوت برایش کشف شود.
وی افزود: روح حقیقتی است که در هر نشئه ای با بدن بوده که در این عالم با بدن انسان و در برزخ با بدنی دیگر است. همچنین روح بدون بدن توفیق لقاء پرودگار را نداشته و به همراه بدن پیش می رود.
این استاد حوزه ادامه داد: تمام تعلیمات اسلامی و معارف اسلامی، تاثیر گذار بر تربیت و روح بوده و وقتی حجاب ها از بین برود معلوم می شود که همه ی کارهای بدن توسط روح بوده است.
وی گفت: هنگامی که انسان از دنیا می رود روح قبل از اینکه وارد برزخ شود در پیشگاه عدل الهی قرار گرفته و خدا بر قلب و عقل او تجلی می کند، چون آنچه که اهمیت دارد قلب و عقل اوست.
 مقدم تصریح کرد:.حضرت زهرا (س) انسانی کامل و مظهر تمام اسماء الهی و مظهر اسم فاطریت خدا و حجت بر حجج الهی است.
وی گفت: خدا از نور حضرت زهرا(س) ذره ای به انسان داد تا توسعه دهد و این بانوی بزرگوار به وسیله ی این نور بر کل عالم تسلط داشته و انسان پرتو آن نور است که نمونه ای از آن، امام خمینی(ره) بودند که نور ایمان را گستراند و نظام دنیا را به هم ریخت.
خانم مقدم در پاسخ به سوال اینکه چه کنیم تا این نور گسترده شود، اعلام کرد: آنچه را که بر شما تکلیف شد انجام دهید و آنچه را که از شما نهی شده است کنار بگذارید.