مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد:

حوزویان هوشمندانه وارد فضای مجازی شوند

شناسه خبر : 57385

1396/12/19

تعداد بازدید : 110

حوزویان هوشمندانه وارد فضای مجازی شوند
مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد گفت: مبلغ دین و متولی ساحت مقدس دین نباید در فضای مجازی هضم شود و تسلیم قواعد و قوانین فضای مجازی باشد، بلکه باید هوشمندانه و با علم کامل برای تأثیرگذاری روی مخاطبین خود در این عرصه مهم و حساس وارد شود.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،« آقای احمد پهلوانیان»، مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد پیش از ظهر امروز در آئین اختتامیه دومین فراخوان بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی که در سالن فرهنگیان استان یزد برگزار شد با اشاره به اینکه کسانی که در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های مرتبط درس دین را می‌خوانند، عمده فعالیتشان هدایت مردم است گفت: هدایت به روش‌های نشان دادن راه یا دستگیری افراد صورت می‌گیرد که در علوم مدیریت هم آمده است.

وی عنوان کرد: هر رسانه جدای از منتقل و منتشر کردن، یک تعریف و تأثیر بر ذهن و جان مخاطب دارد و اصلاً مهم نیست که چه می‌گوید بلکه تأثیر آن را باید روی ذهن مخاطب نگاه کرد.

این مقام مسئول اضافه کرد: آن چیزی که در نگاه نخست به ذهن ما می‌آید، این است که رسانه‌ها مطالب را منتشر می‌کنند و داده را پیش روی مخاطب می‌گذارند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد گفت: وقتی فردی در فضای مجازی محو شود، از رحمت خداوند غفلت می‌کند و به مسائل دنیوی روی می‌آورد، این کارکرد رسانه است.

وی با بیان این که تفکر در فلسفه هم وارد شده که وقتی از یک رسانه خاص استفاده می‌کنید، تأثیرات خودش را روی شما دارد، افزود: به طور مثال کسانی که کتاب مطالعه می‌کنند ذهنشان عمیق و ناگهان نخبه می‌شوند ولی کسانی که از رسانه‌ها استفاده می‌کنند نخبه نیستند این مسئله نشان می‌دهد که رسانه یک پیام است.

پهلوانیان خاطرنشان کرد: انتشار داده‌ها در همه رده‌ها، فضای تعاملی، ارزان، سبک، همراه بودن از ویژگی‌ها فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز یزد با اشاره به اینکه در جهان مجازی انسان‌های مسخ شده جهان‌های موازی می‌شوند، افزود: در این فضای مسخ شده هر کسی در دنیای درون خودش است و کاری به دیگران ندارد و طبیعتاً انسان‌های موازی همدیگر رانمی فهمند و باهم ارتباط ندارند.

وی با تأکید بر این که حضور در فضای مجازی بالأخص برای خواهران و برادران طلبه باید هوشمندانه، مؤثر و با علم کامل باشد گفت: مبلغ دین و متولی ساحت مقدس دین نباید هضم در فضای مجازی شود و تسلیم قواعد و قوانین فضای مجازی باشد، بلکه باید هوشمندانه و با علم کامل برای تأثیرگذاری روی مخاطبین خود در این عرصه مهم و حساس وارد شود.

آقای پهلوانیان با بیان این که حضور امروزه استفاده کردن از فضای مجازی برای توسعه فرهنگ دینی ضروری است، اظهار داشت: برای ورود در این عرصه باید جنس و قوانین فضای مجازی را به خوبی بشناسیم و نباید بدون آگاهی وارد شویم تا تأثیرات منفی مثل خودشیفتگی برای انسان داشته باشد.