مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی:

رفتارهای حضرت زهرا س برگرفته از سرچشمه وحی الهی است

شناسه خبر : 57345

1396/12/17

تعداد بازدید : 213

رفتارهای حضرت زهرا س برگرفته از سرچشمه وحی الهی است
«حجت‌الاسلام والمسلمین راحلی» گفت: رفتارهای حضرت زهرا(س) برای همه انسان‌ها قابل مشق و الگوگیری است؛ چرا که اعمال ایشان نشأت گرفته از هوای نفس یا رفتارهای رایج اجتماع و عرف نبوده و برگرفته از وحی و فرمان الهی است.
«حجت الاسلام والمسلمین راحلی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، احیا ارزش‌های دینی و معرفی الگو به جوانان را از برکات انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: نامگذاری میلاد حضرت زهرا(س) به عنوان روز زن از سوی امام راحل(ره) و برای بزرگداشت شان و جایگاه ایشان صورت گرفت.
وی با اشاره به جایگاه والای حضرت زهرا(س) در نزد ائمه معصومین(علیهم‌السلام)، عنوان کرد: رسول گرامی اسلام(ص) سیده زنان عالم را پاره‌ای از وجود خود می‌دانستند و به ایشان لقب «ام ابیها» را دادند و بر اساس قرآن کریم، پیامبر اکرم (ص) هرگز از روی هوای نفس و حب به فرزند این کار را نکرده‌اند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی با اشاره به روایتی از امام عصر(عج) که حضرت زهرا را الگوی خودشان معرفی می‌فرمایند، گفت: رفتارهای حضرت زهرا(س) برای همه انسان‌ها قابل مشق و الگوگیری است؛ چرا که اعمال ایشان نشأت گرفته از هوای نفس یا رفتارهای رایج اجتماع و عرف نبوده و برگرفته از وحی و فرمان الهی است.
وی حضرت زهرا(س) را دارای جایگاهی آسمانی دانست و ادامه داد: حضرت فاطمه(س) موجودی بهشتی هستند که خداوند متعال بر اهل زمین منت نهاد و مدتی این وجود بی مثال و سراسر نور را میهمان زمین کرد.
حجت الاسلام والمسلمین راحلی با اشاره به گستره فعالیت‌های فردی و اجتماعی حضرت زهرا(س)، خاطرنشان کرد: تمام زنان در زندگی فردی و اجتماعی می‌توانند ایشان را به عنوان الگو و اسوه خود انتخاب کرده و با پیروی از طریق صحیح و الهی ایشان، مسیر زندگی خود را به درستی طی کنند.
وی به سخت‌کوشی و تلاش‌های بسیار حضرت زهرا(س) در خانه‌داری و همسرداری اشاره کرد و گفت: از امام علی(ع) رویات شده است که حضرت زهرا(س) به حدی در خانه کار می‌کردند که آسیاب سبب پینه بستن دست ایشان می‌شد یا جارو و تهیه نان همواره لباس ایشان را خاکی می کرد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی با بیان اینکه اگر جامعه زنان، حضرت زهرا(س) را الگو قرار دهند، جامعه در مسیر سلامت و سعادت حرکت می کند، افزود: ایشان مقام فرزندی، همسری و مادری را به بهترین شکل ممکن به جا آوردند و تربیت کننده سیدان و سروران اهل بهشت بودند.
وی گفت: حضرت فاطمه(س) اولین شهیده عالم تشیع در مسیر حمایت از ولایت هستند و این مساله نشان‌دهنده حضور فعال و موثر ایشان در صحنه سیاسی و اجتماعی جامعه است.
1007