دانش‌آموختگی ۵۰ بانوی قرآنی در یمن

شناسه خبر : 57329

1396/12/16

تعداد بازدید : 264

دانش‌آموختگی ۵۰ بانوی قرآنی در یمن
آیین دانش‌آموختگی ۵۰ بانوی حافظ کل قرآن یمن به همت کمیته بانوان جنبش انصارالله یمن در شهر «صنعا»، پایتخت این کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از خبرگزاری رسمی یمن «سبأنت»؛ این مراسم دیروز (۱۵ اسفندماه) همزمان با مراسم جشن میلاد حضرت زهرا(س) و با همکاری دفتر اوقاف و ارشاد یمن در صنعا و انجمن قرآن یمن برگزار شد.

صالح خولانی، معاون وزارت اوقاف و ارشاد یمن در امور آموزش حفظ قرآن کریم ضمن سخنانی در این مراسم علام کرد که حافظان قرآن در دنیا و آخرت دارای جایگاه والا و ارزنده‌ای هستند.

وی افزود: وزارت اوقاف یمن از طریق گسترش حلقه‌های آموزش حفظ قرآن و آراسته‌شده قاریان به اخلاق و آموزه‌های قرآنی، اهتمام ویژه‌ای به حافظان کلام وحی دارد.

ابراهیم خطیب، مدیر دفتر اوقاف و ارشاد یمن در شهر صنعا  نیز در این مراسم، نقش بانوان در سطوح مختلف جامعه و مقابله با دشمن در کنار مردان را ستود و تأکید کرد: فرهنگ قرآن باید در روح و جان قاریان و حافظان نهادینه شود، چرا که این فرهنگ، در ساخت تمدن و امت‌ها تأثیرگذار است.

وی همچنین در ادامه بر اهمیت تأسیس مدارس آموزش قرآن و استفاده از حافظان در امر آموزش قرآن کریم تأکید کرد.

حنان عزی، مسئول آموزش حفظ قرآن کمیته بانوان انصارالله نیز از دیگر سخنرانان این مراسم بود که در این باره گفت: عزت و کرامت زن یمنی در حفظ قرآن و نشر تعالیم آن نمایان است. وی همچنین از آمادگی این کمیته برای دانش‌آموختگی گروه دیگری از بانوان یمنی در بخش حفظ کل قرآن خبر داد..

در این مراسم، ۵۰ بانوی یمنی علاوه بر حفظ کامل قرآن کریم، اجازه‌نامه آموزش قرآن نیز به آنان اعطا شد.