در استان یزد

دومین همایش ملی بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی برگزار می‌شود

شناسه خبر : 57206

1396/12/15

تعداد بازدید : 194

دومین همایش ملی بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی برگزار می‌شود
رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به برگزاری دومین همایش ملی بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی گفت: نخستین همایش باز آفرینی محتوای دینی در فضای مجازی شهریور ماه سال جاری در قم برگزار شد و دومین همایش نیز با محوریت سبک‌زندگی دینی و روایتگری زن مسلمان در فضای مجازی در یزد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، دکتر علی طائی‌زاده رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران پیش از ظهر امروز در نشست خبری دومین همایش بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی که در مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران برگزار شد اظهار کرد: توانمندسازی طلاب و استادان به منظور بهره‌گیری و استفاده موثر از فضای مجازی از مهم‌ترین برنامه‌ها و اهداف مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران است.

وی با بیان اینکه طلاب باید مهارت استفاده از ابزارهای مورد نیاز برای تولید محتوا در فضای مجازی را کسب کنند افزود: مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران از قدیمی‌ترین مراکزی است که در زمینه وبلاگ‌نویسی و شبکه‌های اجتماعی فعال است و طلاب وبلاگ‌نویس نیز به صورت مستمر با این مرکز در ارتباط هستند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه در دو سال اخیر بیش از ۱۷۰ کارگاه آموزش فضای مجازی در سطح کشور برگزار شده است خاطر کرد: تربیت مربیان فضای مجازی از مهم‌ترین اهداف برگزاری کارگاه‌های آموزشی است که موجب شده است بتوانیم در سطح کشور کارگاه‌های مختلفی را با حضور استادان و مربیان بومی برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه کوثرنت و کوثربلاگ یک محیط امن برای فعالیت طلاب حوزه‌های علمیه خواهران است ادامه داد: در حال حاضر شبکه کوثرنت علاوه بر بستر وب، در قالب نرم‌افزار موبایل نیز در دسترس طلاب قرار دارد و بیش از ۳۰ هزار طلبه در آن مشغول فعالیت هستند؛ همچنین شبکه کوثربلاگ نیز که در گذشته تنها برای خواهران طلبه در دسترس بود، برای عموم مردم قابل استفاده است.

آقای طائی‌زاده با اشاره به برگزاری دومین همایش ملی بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی تصریح کرد: نخستین همایش باز آفرینی محتوای دینی در فضای مجازی شهریور ماه سال جاری در قم برگزار شد و دومین همایش نیز با محوریت سبک‌زندگی دینی و روایتگری زن مسلمان در فضای مجازی در روز ۱۷ اسفند در استان یزد برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: هدف از برگزاری این همایش طرح ایده و بستر‌‌هایی است که در عرصه‌های مختلف به زنان مسلمان کمک کند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات حوزه های علمیه خواهران گفت: تاکنون حدود ۳۶ هزار اثر برای دومین همایش بازآفرینی محتوای دینی در فضای مجازی ارسال شده است که از این تعداد حدود ۴۰۰ اثر به مرحله داوری رسیده است و در نهایت نیز ۵ اثر برگزیده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر برخی از وبلاگ های کوثربلاگ روزانه بیش از ۱۰ هزار بازدید دارند و این تعداد بازدید بیانگر تاثیر زیاد محتواهای تولید شده است، البته این تاثیرگذاری نتیجه تلاش‌هایی است که برای آشنایی طلاب با ابزارهای فضای مجازی و نیاز‌های روز‌ جامعه انجام شده است.