در مدرسه علمیه خواهران الزهرا سل یزد برگزار شد

چهارمین روز از مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا س

شناسه خبر : 56180

1396/11/24

تعداد بازدید : 135

چهارمین روز از مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا س
به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه، چهارمین روز از مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این مراسم «خانم خاتم الحسینی»، استاد حوزه، با استناد به آیه ۲۵۳ سوره مبارکه بقره مبنی بر اولویت داشتن پیامبران بر یکدیگر، افزود: خداوند متعال، حضرت زهرا(س) را بر همه پیامبران اولویت و برتری داده است به نحوی که آن معصومان جز با ولایت و اطاعت حضرت فاطمه (س) به تکامل نخواهند رسید.

وی با بیان اینکه فاطمه شناسی بر مردمان تمام قرون و اعصار واجب است، خاطرنشان کرد: شناخت سیره حضرت زهرا(س)، عمل به آن و توسل به آن بانوی کریمه موجب می شود که انسان، خوب زندگی کند، خوب بمیرد و خوب محشور شود.

استاد حوزه در ادامه به جایگاه والای خانواده در دین اسلام اشاره نمود و با بیان تعاریف مختلفی از خانواده در زبان اهل بیت (ع)، خاطرنشان کرد: طبق روایات، محیط خانه به مساجدی برای زنان تشبیه و رعایت آداب خاصی در آن وارد شده است، به گونه ای که زنان با همسرداری نیکو، تربیت فرزندان صالح و ایجاد شور و نشاط برای اعضای خانواده، اجر و پاداش سه روز اعتکاف در مسجدالحرام را برای خود کسب خواهند نمود.

وی در پایان، اعتقادمحوری در زندگی را یکی از راه های کسب فیوضات خداوند دانست و طلاب را به تحکیم پایه های اعتقادی خود و عمل به آنها توصیه نمود.

انتهای پیام/1012