شرکت صد در صدی طلاب مدرسه ریحانه الرسول قشم در جشنواره علامه حلی

شناسه خبر : 56136

1396/11/24

تعداد بازدید : 169

شرکت صد در صدی طلاب مدرسه ریحانه الرسول قشم در جشنواره علامه حلی
معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران ریحانه الرسول(س) قشم در استان هرمزگان از رشد چشمگیر شرکت خواهران طلبه این مدرسه در جشنواره علامه حلی خبر داد.

خانم «زینب یوسفی» در گفت و گو با پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، بیان کرد: هدف از شرکت در جشنواره علامه حلی، تشویق طلاب جوان به پژوهش و امر تألیف توسط دانش پژوهانی است که در این زمینه فعالیت دارند.
وی نهادینه کردن فرهنگ پژوهش و کسب مهارت نویسندگی را از دیگر اهداف شرکت طلاب جوان در جشنواره علامه حلی عنوان کرد.
استاد حوزه افزود: در جشنواره نهم و هشتم آمار مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) قشم در استان هرمزگان، بین ۵ تا ۱۰ نفر بود، اما این آمار در دوره دهم به حد اعلی خود رسید و همه طلابی که حضور و شرایط سنی شرکت را داشتند،  بدون استثنا شرکت کردند.
خانم یوسفی اضافه کرد: میزان باورمندی مدیریت، معاونت پژوهش و دیگر مسئولان حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان به مساله پژوهش، تاثیر مستقیمی در میزان فعالیت آنها در رشد کمی و کیفی آثار طلاب جوان داشته است.
وی افزود: کمک در جستجوی منابع علمی و موثق و ثبت آثار توسط معاون پژوهش مدرسه و استانی شدن ارزیابی مقالات ،از جمله تشویق های صورت گرفته جهت شرکت حداکثری طلاب در این جشنواره بوده است.
خانم یوسفی در پایان گفت: از بهمن ۹۶ برای شرکت طلاب در جشنواره ۹۷ در حال برنامه ریزی هستیم که امید است مقالاتی با کیفیت بسیار بالا، نوشته شود.