در مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا ع یزد برگزار شد

نشست هم اندیشی با محوریت انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی

شناسه خبر : 56074

1396/11/23

تعداد بازدید : 142

نشست هم اندیشی با محوریت انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی
جلسه هم اندیشی با محوریت "انقلاب اسلامی و مردم سالاری دینی" با حضور« استاد آبایی»، کارشناس دینی در مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (ع) یزد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست استاد آبایی، ابتدا از قرارداد کاپیتولاسیون و اهداف آن و شرح و تفسیر و ابعاد گوناگون این موضوع و سپس به مقایسه قدرت منطقه ای و تاثیرگزاری جهانی ایران نسبت به دوره قبل از انقلاب پرداخت.

وی به اقتدار امروز کشور ایران در همه زمینه ها اشاره کرد و افزود: تهاجم فرهنگی غرب فتنه ای است که دشمن پس از جنگ تحمیلی به آن دامن زده است.

استاد آبایی در ادامه بیان کرد: علت آن که دشمن ،امام راحل را پدیده قرن بیستم می دانست این بود که امام با ایمان و اعتقاد به خداوند، هویت و اعتماد به نفس مردم را به آنها بازگرداند و روحیه انقلابی مردم و انزجار از فساد و زورگویی، زمینه این انقلاب را فراهم کرد.

وی درادامه از نبرد حق و باطل سخن گفت و افزود: در هردوره و زمان ممکن است زمینه هایی برای رشد افراد فراهم شود یا بالعکس ،اما این که هرکسی از زمینه ها چگونه استفاده کند بستگی به تربیت خانوادگی، توانایی و تشخیص مرز بین حق و باطل دارد، چرا که سعادت و شقاوت هرکسی به دست خودش است.

در پایان این نشست، استاد آبایی ضمن اشاره به اینکه کشور آمریکا در هیچ بازه زمانی نشده است که با کشوری در جنگ نباشد، خوی زورگویی را در این کشور نهادینه دانست و افزود: به برکت این انقلاب و مردم فهیم و طرفدار ولایت، تمامی نقشه های شوم آمریکا در خصوص کشور ایران با شکست مواجه شده است و مردم به خصوص طلبه ها باید با اقتدار بیشتر در جهت رشد و شکوفایی این انقلاب و تحقق آرمانهای امام راحل تلاشی دو چندان داشته باشند.

انتهای پیام/1012