مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران:

از وظایف اصلی حوزه‌های علمیه، تحکیم پایه‌های نظام و انقلاب است

شناسه خبر : 55935

1396/11/21

تعداد بازدید : 146

از وظایف اصلی حوزه‌های علمیه، تحکیم پایه‌های نظام و انقلاب است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران گفت: یکی از وظایف و رسالت‌های اصلی حوزه‌های علمیه، تحکیم پایه‌های نظام و انقلاب است؛ این امر زمانی محقق می‌شود که ما بر اساس مبانی انقلاب که همان دین مبین اسلام، علوم وحیانی و ارزش‌های اخلاقی است، عمل کنیم.

 

 

 
به گزارش پایگاه خبری- اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران کشور، «حجت‌الاسلام والسمسلمین علی غفاری» مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران ضمن گرامی‌داشت ایام دهه فجر و فرارسیدن 22 بهمن، بیان کرد: انقلاب ما مبتنی بر یک سری اصول و ارزشهای وحیانی بوده است که در شکل‌ها و قا‌لب‌های مختلفی مانند فرهنگ عاشورائی، صبر زینبی، انتظار فرج و... در جامعه نمود پیدا کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران در تمام محافل سیاسی، اجتماعی دنیا درخشید و پیام انقلاب را به تمام جهان صادر نمود؛ به‌گو‌نه‌ای که بسیاری از مبارزات مسلمانان و بیداری اسلامی در سال‌های بعد از انقلاب، با الهام از انقلاب ایران صورت گرفت؛ لذا استکبار جهانی تمام امکانات خود را به کار گرفته تا نگذارد نور این آفتاب درخشان، بر عالم تابیده و وعده الهی محقق شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران اظهار کرد: از کارهای مهمی که دشمنان در دستور کار خود دارند موضوع مبارزه با جمهوری اسلامی ایران است؛ لذا مسئولین،کارگزاران و دلسوزان انقلاب باید همانند امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، به دنبال حفظ، تقویت و استحکام پایه‌های دینی و انقلابی جمهوری اسلامی ایران باشند.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی مسئولین عامدانه یا جاهلانه مواضعی اعلام می‌دارند که موجب سست‌شدن پایه‌های نظام اسلامی ایران می‌شود؛ به گونه‌ای که این اندیشه‌های مسموم، مانند موریانه‌ای به جان ریشه شجره طیبه انقلاب افتاده و  اگر دلسوزان نظام آفت‌زدائی نکنند، بدنه نظام سست گردیده و  در برابر حملات دشمن آسیب جدی خواهد دید.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفاری تصریح کرد: امروزه هر کس در هر موقعیت، پست و سنگری که قرار دارد مسئول می‌باشد؛ لذا اینکه تنها به خود بیندیشیم و بقیه امور را به دیگران سپرده و  مسئولیت را از خود سلب نمائیم تفکر اشتباهی است.

وی اعلام کرد: وضعیت امروز ما، مانند زمان جنگ احد است که غفلت هر فرد از سنگر خود، باعث نفوذ دشمن از آن قسمت می‌شود؛ متاسفانه گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم که برخی سنگرهای خود را ترک و خالی می‌نمایند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران بیان کرد: آنچه امروز باید برای ما اهمیت داشته باشد، بازخوانی نسبت به اهداف انقلاب است تا ببینیم نسبت به بایدها و نبایدها چقدر فاصله داریم.

وی گفت: امروز تنها مرد میدان انقلاب مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است که با بیانات روشن و محکم خود تمام توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌نماید.

حجت‌الاسلام والسملمین غفاری اظهار کرد: از وظایف و رسالت‌های اصلی حوزه‌های علمیه، تحکیم پایه‌های نظام و انقلاب است؛ زمانی این امر محقق می‌شود که ما بر اساس مبانی انقلاب که همان دین مبین اسلام، علوم وحیانی و ارزش‌های اخلاقی است، عمل نمائیم.

وی افزود: با توجه به این که در حال حاضر دشمن پروژه نفوذ و ناکار آمد جلوه دادن دین و ارزش‌های اسلامی را در دنیا پیاده می‌کند؛ لذا اگر از اصول و ارزش‌های اسلام و انقلاب دور شویم، تمامیت ارضی ما تحت شعاع قرار گرفته و دشمن در نقشه نفوذ خود به ما آسیب جدی وارد خواهد کرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان مازندران تصریح کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر از جمله عناصر مهم و متاسفانه فراموش شده در کشور ما است که طبق فرمایش حضرت زهرا(س) برای اصلاح مردم واجب است و قطعا اگر این فریضه ترک شود، فساد در جامعه رواج پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به مسئله خانواده و در راس آن مادران جامعه در استحکام انقلاب اعلام کرد: زن و مادر به دلیل نقش موثر در تربیت جامعه، جایگاه والائی در دین مبین اسلام دارد؛ لذا دشمن با شناخت نسبت به این نقش، تمام امکانات خود را به کار گرفته تا جایگاه مادران را در کشور تخریب نموده و سبک زندگی اسلامی ایرانی ما را تغییر دهد که متاسفانه تا حدود زیادی هم موفق بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین غفاری در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مسئولین با اقدامات خود در سیاست‌ها، تصمیمات و تبلیغات، خواسته یا ناخواسته به این هدف دشمن کمک می‌کنند. 

1007