آیت‌الله مقتدایی مطرح کرد

پیشرفت چشمگیر حوزه‌های علمیه خواهران در تربیت بانوان عالمه

شناسه خبر : 55874

1396/11/18

تعداد بازدید : 295

پیشرفت چشمگیر حوزه‌های علمیه خواهران در تربیت بانوان عالمه
آیت‌الله مقتدایی عنوان کرد: امیدواریم حوزه‌های علمیه خواهران پیشرفت روزافزون داشته باشد و این پیشرفت‌ها فراگیر باشد، البته در حال حاضر نیز توسعه‌ حوزه‌های علمیه خواهران بسیار خوب بوده است و فعالیت‌های بسیار خوبی به ویژه در زمینه فرهنگی و تبلیغی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، آیت‌الله مرتضی مقتدایی پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیر حوزه‌های علمیه خواهران که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد ضمن تسلیت به مناسب ایام شهادت حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: ایام دهه فجر، ایام بسیار مبارک، باشکوه و بافضیلتی است؛ انقلاب اسلامی ایران از ابتدای پیروزی تا کنون دشمنان زیادی داشته است و افرادی زیادی بودند که برای نابودی انقلاب ضرب‌الاجل و مدت تعیین می‌کردند.

وی افزود: عراق با حمایت‌های همه جانبه ابرقدرت‌ها به ایران حمله کرد و فکر می‌کرد که می‌تواند در مدت یک هفته بر ایران مسلط شود اما این جنگ هشت سال به طول انجامید و در پایان جنگ بدون تردید ملت ایران ضعیف‌تر از ابتدای جنگ نبود.

دبیر شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: دشمنان همواره می‌گفتند تا زمانی که امام خمینی (ره)، در قید حیات هستند، انقلاب باپرجا خواهد ماند اما پس رحلت امام و انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای نیز دشمنان نتوانستند کاری از پیش ببرند و موفق شوند.

آیت‌الله مقتدایی عنوان کرد: در حال حاضر در آستانه چهلمین بهار انقلاب اسلامی هستیم و مقام معظم رهبری با دید الهی و بصیرتی که دارند فرمودند که به آینده نظام خوشبین هستند و تاکنون نیز شاهد اقتدار و پیشرفت روزافزون کشور بودیم و امیدواریم این نظام همچنان مقتدر بماند تا پرچم انقلاب اسلامی به امام زمان (عج) تقدیم شود.

وی اظهار کرد: دشمنان همواره علیه جمهوری اسلامی ایران توطئه می‌کنند اما خوشبختانه تمام طرح‌ها و توطئه‌های دشمنان، نقش بر آب شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان با بیان اینکه زمین هیچگاه از حجت‌ خدا خالی نبوده است خاطرنشان کرد: سنت الهی همواره بر این بوده است که در هر عصری، خداوند پیامبران و رهبرانی را در جامعه تعیین می‌کرد تا مردم را هدایت کنند، پیامبران و رهبران جامعه همواره احکام را برای مردم بیان می‌کردند و مردم را هدایت می‌کردند.

دبیر شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: پیامبر در تمام اوقات مشغول تبلیغ دین الهی بودند و دائما مردم را به حق دعوت می‌کردند و در زمان غیبت، این رسالت بر عهده علما و حوزه‌های علمیه قرار گرفته است و حوزه های علمیه نیز همواره حافظ دین بوده‌اند.

وی ادامه داد: براساس روایت، اگر علما پس از غیبت امام زمان (عج) نبودند تا مردم را به دین دعوت کنند و از دین حمایت کنند، هیچ‌کسی باقی نمی ماند مگر اینکه از دین خارج شده باشد.

آیت‌الله مقتدایی عنوان کرد: یکی از ابتکارهایی که امام خمینی(ره) به کار بردند، تاسیس حوزه‌های علمیه خواهران بود؛ در طول تاریخ حوزه‌های علمیه وجود داشتند و بزرگان و علمایی بودند که دین را حفظ کردند ولی امام خمینی (ره) حوزه‌های علمیه خواهران را تاسیس کردند تا خواهران عالمه و فاضله نیز داشته باشیم.

وی اظهار کرد: در حال حاضر نهالی که امام خمینی (ره) کاشتند، بسیار رشد کرده است؛ امام خمینی(ره) تنها جامعه‌الزهرا را تشکیل دادند و جامعه‌الزهرا نیز همچنان فعالیت می‌کند و هزاران طلبه از داخل و خارج از کشور در آن مشغول تحصیل هستند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: بعد از رحلت امام خمینی (ره) و ظاهر شدن برکات جامعه‌الزهرا(س)، شورای عالی حوزه‌های علمیه تصمیم گرفت که حوزه های علمیه خواهران را توسعه دهد چراکه جامعه‌الزهرا(س) تنها در قم فعالیت می‌کرد اما باید این فعالیت در سراسر کشور توسعه پیدا می‌کرد.

وی افزود: در نهایت براساس تصمیم شورای عالی حوزه، تصمیم گرفته شد که آیت‌الله شرعی پیگیر تاسیس و راه‌اندازی حوزه‌‌های علمیه خواهران باشند و ایشان نیز از این تصمیم استقبال کردند و از همان روز اول، فعالیت‌های خود را در راستای توسعه حوزه‌های علمیه خواهران شروع کردند.

دبیر شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران گفت: از ابتدای فعالیت‌های حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی همراه آیت‌الله شرعی حضور داشتند و بعد از رحلت آیت‌الله شرعی نیز حجت‌الاسلام جمشیدی به احسن وجه مدیر حوزه‌های علمیه خواهران شدند.

وی ادامه داد: پیشرفت‌ حوزه‌‌های علمیه خواهران در سال‌های اخیر بسیار خوب بوده است و در حال حاضر قریب به ۵۰۰ مدرسه علمیه خواهران در کشور وجود دارد، در حال حاضر بیش از ۶۰۰ نفر در حوزه علمیه خواهران اصفهان مشغول تحصیل هستند.

آیت‌الله مقتدایی عنوان کرد: پیشرفت خواهران در حوزه‌های علمیه از پیشرفت برادران بهتر بوده است و من پژوهش‌ها و مقالات خواهران طلبه را مشاهده کرده‌ام و به این نتیجه رسیده‌ام همچنین شرکت خواهران طلبه در جشنواره‌های پژوهشی گواه بر این مدعی است.

وی اظهار کرد: امیدواری زیادی به حوزه‌های علمیه خواهران داریم و امیدواریم که به همین صورت نیز پیشرفت‌ها ادامه پیدا کند؛ حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی تاکنون بسیار خوب عمل کردند و در حال حاضر تصمیم‌ گرفته شد تا فرد جدیدی به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه خواهران انتخاب شوند که البته حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی نیز موافق این تصمیم‌ بودند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت پور نیز فعالیت‌های حوزوی بسیار خوبی داشته‌اند و همچنین با حوزه‌های علمیه خواهران نیز در ارتباط بوده‌اند و اشراف کافی  بر کار در حوزه‌های علمیه خواهران دارند؛ در نهایت نیز به عنوان مدیر حوزه‌های علمیه خواهران انتخاب شدند.

وی افزود: امروز تودیع سرباز اسلام و مدیر لایق و شایسته است که تاکنون حوزه‌های علمیه خواهران را به این پیشرفت رسانده‌ است و این روز مبارکی است و امیدواریم از این پس نیز با مدیریت حجت‌الاسلام والمسلمین بهجت‌پور و با حمایت و عنایت بزرگان حوزه و مراجع تقلید، پیشرفت حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داشته باشد.

دبیر شورای سیاست‌گذاری حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه حوزه‌های علمیه خواهران تاکید دارند تا منویات مقام معظم را محقق کنند گفت: امیدواریم پیشرفت‌ها به‌گونه‌ای باشد تا به همان صورت که در حوزه‌های علمیه برادران بزرگان زیادی داریم در حوزه‌های علمیه خواهران نیز افراد عالمه زیادی وجود داشته باشند.

وی ادامه داد: امیدواریم حوزه‌های علمیه خواهران پیشرفت روزافزون داشته باشد و این پیشرفت‌ها فراگیر باشد، البته در حال حاضر نیز توسعه‌ حوزه‌های علمیه خواهران بسیار خوب بوده است و فعالیت‌های بسیار خوبی به ویژه در زمینه فرهنگی و تبلیغی داشته است و امیدواریم در آینده نیز این تبلیغات تاثیرگذارتر و بیشتر از گذشته باشد.