در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه س فسا برگزار شد:

کارگاه علمی افزایش جمعیت

شناسه خبر : 55735

1396/11/17

تعداد بازدید : 159

کارگاه علمی افزایش جمعیت
کارگاه علمی افزایش جمعیت به منظور ارتقای سطح طلاب در امر فرهنگ‌سازی و ترویج فرهنگ افزایش جمعیت با حضور جمعی از طلاب و مبلغان بسیجی، امروز در مدرسه علمیه خواهران فاطمیه س فسا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، در این کارگاه علمی «دکتر سید محمد‌حسین اجاقی» استاد حوزه و دانشگاه به سخنرانی پرداخت و گفت: اقتصاد، تربیت، رفاه و شغل از عواملی است که موجب کاهش جمعیت شده است.

وی تشریح کرد: با روند کاهش جمعیت، چالش‌هایی چون افزایش سالمندی جمعیت، افت میزان باروری و تجدید نسل، بحران ساختار خانواده و شکاف نسل‌ها ایجاد می‌شود و با چنین روندی در چند سال آینده دچار بحران خواهیم شد؛ هم از لحاظ نیروی کار  و هم اینکه کشور دچار افراد کهنسال خواهد بود.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین مؤلفه‌های سبک زندگی در دنیای امروز ما، اصل شدن رفاه و راحتی است؛ رفاهی که در دنیای ما اصل شده، رفاه مادی است. از نگاه برخی از مردم فرزند‌دار شدن به سختی افتادن است که با رفاه مادی منافات دارد.

آقای اجاقی ادامه داد: برخی معتقدند که فرزند کمتر، فرصت بیشتری را برای تربیت فرزندان فراهم می‌کند و وقتی فرزندان زیاد شود به صورت طبیعی وقت و حوصله زیادی باید صرف شود.

انتهای پیام/1012