معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کرمان:

طرح ملی «بیان» مروج فرهنگ نماز است

شناسه خبر : 55701

1396/11/16

تعداد بازدید : 222

طرح ملی «بیان» مروج فرهنگ نماز است
«خانم پورمجیدی» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران کرمان از برگزاری دوره تکمیلی طرح ملی «بیان» با هدف تربیت تخصصی مربیان نماز، در شهر کرمان خبر داد.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، خانم پورمجیدی گفت: طرح ملی «بیان» با همکاری معاونت فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران و ستاد اقامه نماز اجرا می شود.
وی، هدف از برگزاری طرح ملی «بیان» را ترویج فرهنگ نماز دانست و افزود: هدف از برگزاری این طرح در مرحله اول تربیت مربیان تخصصی نماز برای شرکت در مجالس خانگی و در مرحله دوم پرورش کارشناسان توانا در امر نماز در استان کرمان است تا در راستای ترویج نماز در جامعه قدم مهمی برداشته شود.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان کرمان افزود: در قالب این طرح‌، در استان‎های کشور دوره‎های آموزشی مربیان نماز برای طلاب خواهر برگزار می‎گردد. هزینه‎های برگزاری این دوره نیز با معاونت امور فرهنگی و تبلیغی مراکز استان است و تامین استاد برعهده ستاد اقامه نماز قم می‎باشد.
خانم پورمجیدی در رابطه با چگونگی برگزاری طرح ملی «بیان»، اظهار کرد: برگزاری این طرح شامل سه دوره مقدماتی، تکمیلی و غیر حضوری است که طلاب خواهر با شرکت در هر دوره و با کسب نمره قبولی از تحقیق و امتحان پایان هر دوره امکان شرکت در دوره بعدی را کسب می‎کنند.
وی ادامه داد: برای شرکت در دوره‎های بالاتر هیچ محدودیتی وجود ندارد و اگر تمامی افراد هم نمره قبولی را کسب کنند، جواز شرکت در دوره بعدی را دارند.
معاون فرهنگی و تبلیغی حوزه علمیه خواهران استان کرمان درباره برگزاری این دوره، گفت: دوره مقدماتی این طرح‌ پیش از این با 91 نفر برگزار شد و اکنون در حال برگزاری دوره تکمیلی طرح هستیم. ۷۳ نفر از شرکت کنندگان در دوره قبل امتیاز لازم برای شرکت در‌ دوره تکمیلی را به دست آوردند.
وی در رابطه با دوره تکمیلی، بیان داشت: دوره تکیملی این طرح با شرکت طلاب خواهر سراسر استان، از امروز آغاز شده و تا سه شنبه همین هفته طی چهار روز برگزار می‎شود. شرکت کنندگان مباحث آثار و احکام نماز را توسط «حجت‌الاسلام والمسلمین رشیدی» و مسائل نماز و خانواده را توسط «حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی» را فرا می‎گیرند.
1007