مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان:

راه پیشرفت ایران اسلامی انقلابی‌گری است

شناسه خبر : 55690

1396/11/16

تعداد بازدید : 209

راه پیشرفت ایران اسلامی انقلابی‌گری است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان اراده ملت ایران را عامل ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب اسلامی نتیجه خواست و عزم ملت ایران برای احیاء دین با رهبری امام خمینی(ره) بود.
 
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمود صفی زاده» مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان با اشاره به رسالت‌های حوزه و روحانیت در حفظ آرمان‌های انقلاب، گفت: اهداف آرمان‌های انقلاب، تجدید پیمان با سنت الهی بود؛ همانطور که قرآن کریم می فرماید: «انَّ الله لایُغیرُمابقومٍ حتّی یغیروا مابانفُسهم»؛ هرگاه مردم از درون عوض شده و به خدا رو آورند، خداوند نیز به آنان تفضل نموده و آنان را در هدف‌های اندیشمند خود موفق خواهد ساخت؛ پس خداوند با کسی پیمان نبسته و بلکه بشر است که در قبال تغییر و تکامل و رشد خود مسئول است.
وی در ادامه اراده ملت ایران را عامل ماندگاری انقلاب اسلامی دانست و افزود: انقلاب اسلامی نتیجه خواست و عزم ملت ایران برای احیاء دین به رهبری امام خمینی(ره) بود.
این کارشناس حوزوی بیان کرد: انقلابی‌گری، انقلابی‌بودن و انقلابی ماندن از موضوعاتی است که مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) تاکید فراوانی به آن دارند؛ ایشان راه پیشرفت ایران اسلامی را انقلابی‌گری می‌دانند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صفی‌زاده به بیان علت تاکید بر گفتمان انقلابی‌گری پرداخت و بیان کرد: هویت انقلاب اسلامی متشکل از باطن، سیره و روح انقلاب است. اسلامی بودن انقلاب ما مبتنی بر دینی بودن آن است؛ لذا متمایز از انقلاب‌هاست؛ همین پسوند اسلامی بیانگر هویت انقلاب است؛ هویتی که آن را تبدیل به پدیده‌ای استثنایی و بی‌بدیل در تاریخ انقلاب‌های جهان کرده است.
 
لزوم پیوند عمیق بین دین و سیاست
 
مدیرحوزه علمیه خواهران استان کردستان، شاخصه‌های هویت اسلامی را نیز مبتنی بر اسلام و دین دانست و گفت: در انقلاب اسلامی باید پیوند عمیقی بین دین و سیاست برقرار کنیم؛ سیاستی که بتواند در مقابل ظلم‌ها و فتنه‌ها و سکولار و نظام الحاد و همچنین انقلاب‌های غربی بایستد تا استراتژی نظام سلطه که در مقابل اسلام انقلابی از زمان پیروزی انقلاب تا امروز به اهدافشان که سرنگونی و تضعیف انقلاب می‌باشد، نرسند.
وی اظهار کرد: توطئه انقلاب زدایی، هویت‌زدایی از جمهوری اسلامی است و برای تهی کردن نظام از محتوای اسلامی و انقلابی است تا جایی که چیزی جز یک پوسته توخالی از انقلاب نماند.
حجت‌الاسلام والمسلمین صفی زاده راه مقابله با این توطئه (انقلاب زدایی) را احیاء انقلاب دانست و به تشریح نقش مهم حوزه‌های علمیه در این خصوص پرداخت و بیان کرد: همان گونه که اصل انقلاب و پدید آمدن آن با محوریت حوزه‌های علمیه و روحانیت بوده، تداوم و صیانت از آن نیز با محوریت حوزه‌های علمیه و روحانیت امکان پذیر است .
وی ادامه داد: روحانیت قلب تپنده انقلاب و دژ مستحکم صیانت از آرمان‌های اسلام و انقلاب است؛ قوام روحانیت نیز تعامل با مردم و در خدمت جامعه بودن است؛ این ویژگی تاریخی درآمیختگی با توده‌های مردم یکی از رازهای اثرگذاری روحانیت در انقلاب می‌باشد.
 
جدایی دین از سیاست ناشی از سوءفهم مبانی دینی است
 
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان، مهم‌ترین شاخصه‌های حوزه را انقلابی و سیاسی بودن آن دانست و گفت: یک طلبه باید تحلیل روشن از جریانات و تحولات سیاسی داشته باشد و در عمل، موضع گیری به نفع جریان انقلاب اسلامی و علیه جریانات ضدانقلابی داشته باشد. جداسازی دین از سیاست که ناشی از سوءفهم مبانی دینی است، مهم‌ترین مانع درونی حوزه انقلابی است .
 
تاکید مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بر حوزه انقلابی
 
حجت‌الاسلام والمسلمین صفی‌زاده در ادامه به مهم‌ترین شاخصه‌های انقلابی‌بودن حوزه‌ها اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) بر حوزه انقلابی تاکید فراوان داشته و دارند، چرا که حوزه و روحانیت انقلابی، قلب تپنده انقلاب است و اگر بخواهیم نظام اسلامی همچنان اسلامی و انقلابی باقی بماند، باید حوزه علمیه انقلابی بماند؛ و الا نظام در خطر انحراف قرار خواهد گرفت .
این کارشناس حوزوی ادامه داد: برای انقلابی‌ماندن احتیاج به مقدمه‌های داریم که اگر هر کدام از اینها نباشد، نمی‌توان گفت حوزه‌انقلابی محقق شده است: یکی از این مقدمات التزام به اسلام و پایبندی به ارزش‌های اسلام است؛ ارزش‌های اسلامی مانند اخلاق، معنویت، تقوی در زمینه‌های فردی، اجتماعی، سیاسی باید در حوزه‌های علمیه نهادینه باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان سیاسی بودن را یکی دیگر از شاخصه‌های مهم حوزه انقلابی دانست و بیان داشت: امام خمینی(ره) همواره بر این تاکید داشتند که دین ما عین سیاست ماست(تحریرالوسیله). سیاسی بودن به این معناست که اولاً تحلیل روشن و دقیقی از جریانات و تحولات سیاسی داشته باشیم  و ثانیاً موضع‌گیری شفاف به نفع جریانات انقلاب اسلامی و علیه جریانات ضدانقلاب و اسلام‌ستیز داشته باشیم؛ در این راه باید هدفمان در تمام کارها به نتیجه رسیدن اهداف انقلاب باشد؛ مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) زنده‌نگه‌داشتن خط انقلابی امام خمینی(ره) را به منزله بیعت با پیامبر(ص) می دانند.
 
دشمنی دشمنان اسلام توهم نیست
 
حجت‌الاسلام والمسلمین صفی‌زاده به تبیین اهمیت دشمن‌شناسی پرداخت و اظهار داشت: باور به اینکه دشمنی دشمنان اسلام توهم نیست، بلکه به مراتب قوی‌تر از گذشته شده است یکی از مهمترین شاخصه حوزه انقلابی می باشد؛ زیرا دشمنان بعد از جنگ، سخت در حال برنامه‌ریزی بوده و به دنبال توطئه انقلاب‌زدایی می‌باشند.
وی شاخصه آخر حوزه انقلابی را پایبندی به عزت و استقلال کشور دانست و گفت: راه حفظ هویت انقلابی، حفظ استقلال در تمام زمینه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و همچنین مسائل امنیتی و تقویت بنیه دفاعی می‌باشد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان در پایان سخنان خود بر نقش مردمی بودن روحانیون در حفظ انقلاب تاکید کرد و گفت: حوزه انقلابی باید ارتباط خود با مردم و به خصوص نسل جوان را مستحکم کند؛ چرا که قوام روحانیت به تعامل با مردم و در خدمت جامعه بودن است.
1007