معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران:

آل سعود ظالم الحرمین است / وظیفه مسلمانان ایستادگی در برابر ظلم و ظالم است

شناسه خبر : 55549

1396/11/14

تعداد بازدید : 243

آل سعود ظالم الحرمین است / وظیفه مسلمانان ایستادگی در برابر ظلم و ظالم است
حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری گفت: آل سعود خود را خادم‌الحرمین می‌داند درحالی که ظالم‌الحرمین است؛ کشور اسلامی هیچگاه به مسلمانان ظلم نمی‌کند ولی شاهد هستیم که آل سعود با سلاح‌های آمریکایی مسلمانان را در یمن قتل عام می‌کند

به گزارش پایگاه خبری – اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا اسکندری پیش از ظهر پنج‌شنبه در جمع بانوان سوریه‌ای ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه و تبریک ایام دهه فجر اظهار نمود: امام خمینی (ره) پایه‌گذار حوزه‌های علمیه خواهران در ایران بودند و نگاه بلند ایشان به زنان موجب‌شد که حوزه‌های علمیه خواهران راه‌اندازی شود.

وی افزود: کسی که به دنبال سعادت واقعی است باید تلاش کند تا قرآن و سخنان گهربار اهل‌بیت (علیهم‌الاسلام) را بفهمد و به آن‌ها عمل کند.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران خاطرنشان کرد: آدم‌های جاهل و نادان افرادی هستند که به جای حرکت در مسیر کمال و عقل، در مسیر دنیا حرکت می‌کنند؛ مومنان همواره تلاش می‌کنند تا به کمال برسند.

وی ادامه داد: خداوند متعال در قرآن بیان کرده‌ است که انسان خلق شده است تا علم و معرفت پیدا کند چراکه علم و معرفت مقدمه عبادت است بنابراین مومنان و مسلمانان باید تلاش کنند تا به معرفت دست پیدا کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری با بیان اینکه تا حقیقت وجود خود را نشناسیم نمی‌توانیم خالق هستی را بشناسیم گفت: در آیات و روایات متعددی بیان شده است که خودشناسی مقدمه خداشناسی است و به همین دلیل مومنان باید تلاش کنند تا با کسب علم و تلاش علمی معرفت خود را افزایش دهند.

وی تصریح نمود: در آیات و روایات، مومنانی که به دنیا حرض هستند، تقبیح شده‌اند و این مسئله که یک مسلمان وابسته به دنیا باشد از نظر اسلام، قبیح و زشت است البته حرص در کسب علم، کمک و هدایت به دیگران توصیه شده است.

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران به بیان اینکه حضرت علی (ع) در خبطه‌ای می‌فرماید که انسان‌های باتقوا در کسب علم حریص هستند گفت: ارزش علم به این است که به آن عمل کنیم و آنچه را که آموخته‌ایم به دیگران نیز بیاموزیم تا دیگران نیز مسیر صحیح را انتخاب کنند و بدون تردید کسی که چنین ویژگی‌های داشته باشند، جایگاه والایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: همه مسلمانان باید تلاش کنند تا دیگران را با معارف قرآن و اهل بیت(علیهم الاسلام) آشنا کنند تا همه مردم در مسیر دین قرار گیرند؛ اگر انسان‌ها در همه فعالیت‌های خود رضایت الهی را مدنظر قرار دهند و از محرمات دوری کرده و به واجبات عمل کنند، خداوند متعال برکت را در زندگی این افراد قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری در بیان تکالیف فردی گفت: مقصود از تکلیف فردی آن است که انسان به عنوان موجود برتر در کره زمین، باید به اموری پایبند باشد. به این معنا باید بعضی کارها را انجام دهد مانند نماز، که در هر شرایطی بر انسان واجب و لازم است و بعضی کارها را باید ترک کند، مانند شرب خمر، و یا «قمار» که در هر شرایطی بر انسان حرام است.

وی در بیان تکالیف اجتماعی اظهار کرد: تکلیف اجتماعی به اموری گفته می‌شود که جنبه اجتماعی دارد و در حقیقت با توجه به تعاملی که فرد با افراد جامعه پیدا می‌کند، یک سری وظایف و تکالیف بر عهده‌اش گذاشته می‌شود

معاون فرهنگی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه مسلمانان وظیفه‌ دارند تا در مقابل ظلم و ظالم ایستادگی کنند گفت: زمانی که ظلمی انجام می‌شود ما به عنوان مسلمان وظیفه داریم که در مقابل دشمنان و ظلم ایستادگی کنیم؛ ویژگی مسلمان این است که نه به کسی ظلم می‌کنند و نه زیر بار ظلم می‌رود.

وی افزود: گروه‌های تکفیری و تروریستی مانند داعش که به اسم اسلام وحشی‌گری می‌کنند و سر مسلمانان را قطع می‌کنند درحالی که همه مسلمانان می‌دانند که اسلام با ظلم و جنایت مخالف است و این مسئله باید برای همه مردم دنیا تبیین شود که داعش هیچ ارتباطی با دین اسلام ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اسکندری ادامه داد: آل سعود نیز خود را خادم‌الحرمین می‌داند درحالی که ظالم‌الحرمین است؛ کشور اسلامی هیچگاه به مسلمانان ظلم نمی‌کند ولی شاهد هستیم که آل سعود با سلاح‌های آمریکایی مسلمانان را در یمن قتل عام می‌کند

وی اظهار نمود: داعشی‌ها ادامه دهنده راه همان کسانی هستند که در در صدر اسلام حضرت فاطمه (س)، حضرت علی(ع) و امام حسین (ع) را به شهادت رساندند.

معاون فرهگنی تبلیغی حوزه‌های علمیه خواهران با تأکید بر اینکه باید زمینه‌‌ای فراهم شود تا جوانان و نوجوانان با قرآن و معارف الهی آشنا شوند گفت: ما مسلمانان باید تلاش کنیم تا جامعه خود را با مکتب اهل بیت بیشتر آشنا کنیم و بیش از پیش تقوا پیشه کنیم و همچنین زمینه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه جوانان باید با نهج‌البلافه که سرشار از مباحث اخلاقی است آشنا شوند عنوان نمود: مسلمانان در همه جای دنیا باید بایکدیگر متحد باشند و اتحاد خود را حفظ کنند و امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد که پشتیبان هم باشیم و در مقابل ظالمان و کفار ایستادگی کنیم.