ابتکار مدارس مصر در آموزش تفسیر قرآن

شناسه خبر : 55491

1396/11/11

تعداد بازدید : 287

ابتکار مدارس مصر در آموزش تفسیر قرآن
نماینده وزارت اوقاف مصر در استان «سینای جنوبی»، از افتتاح ۷ مدرسه قرآنی با تمرکز بر آموزش تفسیر و اعتقادات اسلامی در کنار حفظ و قرائت قرآن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از پایگاه خبری الشروق؛ شیخ اسماعیل راوی؛ نماینده وزارت اوقاف مصر در استان سینای جنوبی، در اظهاراتی مطبوعاتی از افتتاح ۷ مدرسه قرآنی جدید در این استان خبر داد و گفت: روش این مدارس قرآنی تنها بر آموزش حفظ و قرائت قرآن محدود نیست، بلکه در این مدارس دروسی در زمینه فهم صحیح آیات قرآن و عقائد صحیح اسلامی ارائه می‌شود.

وی افزود: مدارس قرآن، روشی برای زندگی است به نحوی که قرآن‌آموز از اندیشه افراطی و تندروی مصون خواهد ماند و وجه ممتاز آن با مکتب‌‌خانه‌های سنتی آموزش قرآن این است که قرآن‌آموزان با آداب و اخلاق قرآنی و حلال وحرام نیز آشنا می‌شوند.

اسماعیل راوی گفت: این مدارس قرآنی در ۷ مسجد در شهرهای مختلف استان سینای جنوبی مصر افتتاح شده است.

نماینده  وزارت اوقاف مصر در استان سینای جنوبی گفت: فعالیت این مدارس مختصر به آموزش حفظ قرآن نیست، بلکه تفسیر آیات، آموزش قواعد تجوید، تعالیم سیره نبوی، احکام فقهی، احادیث نبوی نیز ارائه می‌شود و علاقمندان در هر رده سنی و در دو بخش آقایان و بانوان می‌توانند در این مدارس قرآنی حاضر شوند.

وی اظهار کرد که در سال جدید میلادی تعداد این مدارس قرآنی به ۱۵ مدرسه در شهرهای مختلف این استان خواهد رسید/.