مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی خبر داد:

پذیرش ۸۰۰ طلبه خواهر در سال تحصیلی جدید

شناسه خبر : 55280

1396/11/07

تعداد بازدید : 299

پذیرش ۸۰۰ طلبه خواهر در سال تحصیلی جدید
مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی با اشاره به کسب رتبه نخست آذربایجان غربی از جهت تعداد داوطلبان ورود به حوزه‌های علمیه خواهران در دو سال گذشته، گفت:‌ با وجود هجمه‌های فرهنگی دشمنان، خوشبختانه استقبال بانوان برای تحصیل علوم دینی قابل توجه است و در دو سال گذشته رشد دوبرابری داشته است.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین حمید راحلی» در نشست خبری که به مناسبت آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران برگزار شد، اظهار کرد: نام‌نویسی از علاقه‌مندان به تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران، همزمان در سراسر کشور از سوم بهمن ماه آغاز شده است و تا 30 بهمن نیز ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به کسب رتبه نخست آذربایجان غربی از جهت تعداد داوطلبان ورود به حوزه‌های علمیه خواهران در دو سال گذشته، خاطرنشان کرد: با وجود هجمه‌های فرهنگی دشمنان، خوشبختانه استقبال بانوان برای تحصیل علوم دینی قابل توجه است و در دو سال گذشته رشد دوبرابری داشته است.
حجت‌الاسلام والمسلمین راحلی با بیان اینکه ظرفیت پذیرش حوزه‌های علمیه‌ خواهران این استان به 800 نفر افزایش یافته است، گفت: افراد پذیرش شده، رایگان و به صورت حضوری و نیمه‌حضوری در 12 مدرسه علمیه خواهران در هشت شهرستان این استان مشغول به تحصیل می‌شوند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در حال حاضر بالغ بر دو هزار نفر از خواهران در سطح دو، یکصد نفر در سطح سه و حدود 10 نفر در سطح چهار مشغول فراگیری علوم دینی و حوزوی هستند.
وی در ادامه بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت فارغ‌التحصیلان حوزوی در آموزش و پرورش تأکید کرد و گفت: معتقدم باید فارغ‌التحصیلان حوزوی به عنوان مربیان تربیتی، دینی و قرآن در آموزش و پرورش بکارگیری شوند.
حجت‌الاسلام والمسلمین راحلی اظهار کرد: برازنده آموزش و پرورش نیست که با وجود نیروهای متخص حوزوی از فارغ‌التحصیلان رشته¬‌های دیگر برای تدریس علوم دینی برای دانش آموزان استفاده کند.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی بیان کرد: در حال حاضر از ظرفیت حوزه های علمیه در نظام آموزش و پروش کشور استفاده نمی‌شود، به جز در برنامه‌های اقامه نماز یا مدارس امین که این کفایت نمی‌کند.
وی در پایان گفت: با توجه جمعیت پایین فارغ ¬التحصیلان حوزوی نسبت به سایر مراکز علمی و تحصیلی، دستگاه ها و نهادهای فرهنگی می‌توانند از ظرفیت مبلغات برای برای رفع شبهات و سوالات دینی دستگاه¬‌های فرهنگی بهره‌گیری کنند.
1007