مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین مطرح کرد

نقش حضرت زینب س در تداوم نهضت امام حسین ع

شناسه خبر : 55231

1396/11/05

تعداد بازدید : 241

نقش حضرت زینب س در تداوم نهضت امام حسین ع
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین گفت: دشمنان فکر می‌کردند که با شهادت امام حسین(ع) نیروی حق شکست خورده است؛ اما نقش حضرت زینب (س) و دیگر بانوان در تداوم نهضت امام حسین(ع) بی‌بدیل بود و نقشه‌های دشمنان اسلام را نقش بر آب نمود.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا کاظم‌لو» ضمن تبریک ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با اشاره به نقش ارزشمند این بانوی بزرگوار در اسلام، گفت: حضرت زینب (س) به‌عنوان یک زن انقلابی در هیچ برهه‌ای از زمان در مقابل هجوم همه دشمنی‌ها و ناملایمات خسته نشد؛ بلکه در هدف خود قوی‌تر و مصمم‌تر شده و عقاید خود را ابراز می‌‌کرد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان قزوین تصریح کرد: حضرت زینب(س) در همان لحظات پس از شهادت امام حسین (ع) به امام سجاد (ع) مراجعه و با ایشان به‌عنوان امام زمانش بیعت کرد و از آن حضرت کسب تکلیف نمود. این بانوی شجاع الگوی یک دختر، مادر و خواهر اسلامی و انقلابی است.
وی افزود: دشمنان فکر می‌کردند که با شهادت امام حسین(ع) نیروی حق شکست خورده است؛ اما نقش حضرت زینب (س) و دیگر بانوان در تداوم نهضت امام حسین(ع) بی‌بدیل بود و نقشه‌های دشمنان اسلام را نقش بر آب نمود.
استاد حوزه بیان کرد: توصیف زیبای حضرت زینب (س) از صحنه کربلا نشان از دید بلند و آینده‌نگری آن بانوی بزرگوار دارد؛ چرا که مدیریت صحیح حضرت زینب کبری(س) باعث ناکام ماندن دشمن در نقشه‌های شومش شد.
1007