معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قم:

حضرت زینب س پرستار نهضت و انقلاب حسینی بود

شناسه خبر : 55104

1396/11/03

تعداد بازدید : 264

حضرت زینب س پرستار نهضت و انقلاب حسینی بود
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قم گفت: حضرت زینب(س) پرستار نهضت و انقلاب حسینی بود.


به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم فاطمه دولتی» معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قم با اشاره به سالروز میلاد حضرت زینب(س) تصریح کرد: بانوى بزرگ صبر و استقامت حضرت زینب‌کبری(س) در سال پنجم هجرى دیده به جهان گشودند. ایشان سومین فرزند خاندان وحى و رسالت و دودمان پاک و بلندآوازه‏ى امامت بود.
وی افزود: واژه‏ى مقدس زینب از (زین) و (اب) شکل گرفته است و به مفهوم زینت و آراستگى پدر است.
خانم دولتی ادامه داد: همچون حضرت خدیجه(س) که در راه پیشبرد اهداف پیامبر گرامی اسلام(ص) تلاش و فداکاری کردند، ایثار حضرت زینب(س) نیز در بقاء اسلام و جاودانگی نهضت حسینی غیر قابل انکار است.
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان قم با اشاره به ابعاد اخلاقی شخصیت حضرت زینب(س)، خاطرنشان ساخت: این بانوى بزرگ اسلام، سرشار از فضایل انسانى و ارزش‌هاى اخلاقى بود.
وی حضرت زینب(س) را نماد مقاومت و صبر عنوان کرد و افزود: طلاب حوزه‌های علمیه خواهران با الگو‌گیری و مطالعه زندگانی حضرت زینب(س) می‌توانند راه درست را انتخاب کنند تا از مسیر حق و حقیقت منحرف نشوند.
خانم دولتی به نام‌گذاری سالروز تولد حضرت زینب(س) به‌عنوان روز پرستار اشاره کرد و ابراز داشت: در تقویم رسمی کشور، این روز به پاس پایداری‌های آن بانوی مکرم به عنوان روز پرستار نام‌گذاری شده است.
وی افزود: حضرت زینب(‌س) رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام دادند و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کردند.
1007