معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم خبر داد

آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان قم برای سال تحصیلی 98-97

شناسه خبر : 55103

1396/11/03

تعداد بازدید : 700

آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران استان قم برای سال تحصیلی 98-97
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم از آغاز پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران برای سال تحصیلی 98-97 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم لیلا آژیر» معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم با اشاره به آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران، گفت: ثبت‌نام ورودی سال تحصیلی 98-97 از تاریخ سوم بهمن ماه همزمان با سالروز ولادت حضرت زینب‌کبری(س) آغاز و به‌مدت 28روز، بصورت اینترنتی و حضوری در مدارس ادامه صورت می‌گیرد.
وی افزود: پذیرش طلاب به دو صورت انجام می‌شود؛ یکی از روش‌های نام‌نویسی، خرید کارت و ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران با نشانی www.whc.ir  است؛ راه دیگر نیز بصورت حضوری در مدارس علمیه خواهران انجام خواهد شد.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم به فعالیت مدارس علمیه خواهران این استان اشاره کرد و گفت: در این استان 12 مدرسه در مقطع سطح دو، 5 مدرسه در مقطع سطح سه و 3 مدرسه در سطح چهار مشغول به‌ فعالیت هستند‌.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مهم‌ترین فعالیت‌های معاونت آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم اشاره کرد و اظهار داشت: همکاری در پذیرش، انتقالی‌های طلاب، تغییر دوره، جذب و ارزیابی استادان، المپیادهای علمی، فارغ‌التحصیلی طلاب، برگزاری دوره‌های ارتقائی استادان، برگزاری آزمون‌های ورودی در دو مقطع سطح سه و چهار از جمله فعالیت‌های این معاونت است.
خانم آژیر با اشاره به آمار انتقالی طلاب به شهر قم، گفت: از بدو تاسیس مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم در سال 91، بیش از صدها نفر از طلاب از تمام کشور با مساعدت مدارس به ادامه تحصیل خود در این شهر پرداخته‌اند.
وی ادامه داد: امیدواریم که با تامین مکان مناسب برای مدارس بتوانیم همکاری و مساعدت لازم را برای طلابی که درخواست میهمانی هم در مدارس قم دارند را داشته باشیم‌.
خانم آژیر ابراز کرد: مدیریت حوزه علمیه خواهران استان قم به دلیل موقعیت خاص فرهنگی علمی، از استادان برجسته و توانمندی برخوردار است که در صورت نیاز استان‌های دیگر در زمینه ارزیابی اساتید، مساعدت لازم به عمل خواهد آمد.
وی گفت: امیدواریم که بتوانیم با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های ارتقایی علمی و اخلاقی زمینه‌ساز رشد هر چه بیش از پیش اساتید را فراهم آوریم.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم به کارگیری و جذب طلاب فارغ‌التحصیل سطح 3 در مدارس این استان را به عنوان استاد، یکی از سیاست‌های اصلی این معاونت برشمرد.
خانم آژیر تصریح کرد: این مدیریت با دارا بودن مرکز تربیت مدرس، تربیت‌کننده استادان مورد نیاز کل کشور در رشته‌های فلسفه، مطالعات، تفسیر و مدرسی ادبیات عرب و ... می‌باشد که این طلاب بعد از طی دوره تحصیل در این مرکز به عنوان استاد در مدارس علمیه خواهران شهر خود مشغول به تدریس خواهند شد.
معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان قم در پایان به کمبود منابع مالی در این استان اشاره کرد و ابراز نمود: برگزاری دوره‌های ارتقائی برای طلاب مانند کارگاه‌های ادبیات عرب، فقه و اصول‌، تفسیر و‌..... یکی از مهم‌ترین اهداف این معاونت است که زمینه‌ای برای کاربردی نمودن دروس است و امید است با تامین اعتبار، این مهم فراهم آید.
1007