مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان بیان کرد

تبلیغ یکی از شاخه‌های اصلی حوزه‌ها است

شناسه خبر : 55067

1396/11/02

تعداد بازدید : 213

تبلیغ یکی از شاخه‌های اصلی حوزه‌ها است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان گفت: طلاب سهم بسیار مهمی در تبلیغ دین اسلام و شعائر دینی دارند؛ لذا باید مسئولان حوزوی بستر فعالیت‌های تبلیغی را برای طلاب و روحانیون مهیا کنند.


به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین محمود صفی‌زاده» گفت: از ویژگی‌های طلبه متعهد و انقلابی در حوزه‌ها و مدارس علمیه، داشتن شم و نبوغ تبلیغ و جذب دیگران است.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان اظهار کرد: امروزه تبلیغ یکی از شاخه‌های اصلی حوزه‌ها و مدارس علمیه کشور است؛ با این کار است که می‌توان ابعاد ناشناخته دین مبین اسلام را به جامعه و به‌ویژه به قشر جوان و حتی دیگر ادیان معرفی کرد.
استاد حوزه ادامه داد: طلاب سهم بسیار مهمی در تبلیغ دین اسلام و شعائر دینی دارند؛ لذا باید مسئولان حوزوی بستر فعالیت‌های تبلیغی را برای طلاب و روحانیون مهیا کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین صفی‌زاده عنوان کرد: طلابی که به‌خاطر خدا و دین و شریعت و بدون هیچ چشم‌داشتی به تبلیغ دین مبین اسلام می‌پردازند، بی‌شک اجر و پاداش خود را از امام زمان(عج) دریافت خواهند کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه باید از مبلغان دینی به نحو احسن حمایت کرد، گفت: هر کسی اعم از طلبه، مدیر، استاد، معاون و... در حوزه‌ها و مدارس علمیه دارای نقش و وظیفه‌ای مشخص است و اگر کارها بر اساس اصول و قاعده پیش برود، به تدریج شاهد توسعه کمی و کیفی حوزه‌های علمیه در کشور خواهیم بود.
1007