استاد حوزه:

شهدا با خون‌ خود اسلام را در برابر دشمنان بیمه کرده‌اند

شناسه خبر : 55062

1396/11/02

تعداد بازدید : 197

شهدا با خون‌ خود اسلام را در برابر دشمنان بیمه کرده‌اند
مراسم اربعین خادم شهید مهدی ایمانی، امروز با حضور خانواده این شهید در رواق حضرت خدیجه(س) حرم مطهر حضرت معصومه(س) ‌برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، مراسم اربعین شهید ایمانی امروز در نوبت صبح و عصر ویژه بانوان در رواق حضرت خدیجه(س) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد.
در این مراسم که با حضور خانواده این شهید برگزار شد، «خانم شاه جعفری» اساتید حوزه، شهادت را بزرگ‌ترین سعادت و عاقبت‌به‌خیری برای انسان عنوان کرد و افزود: شهدا ثمره تربیت موفق بوده و مادران شهدا با تمسک به سیره اهل‌بیت‌(علیه‌السلام) توانسته‌اند چنین فرزندانی را تربیت کنند.
وی بیان کرد: فرزندان امانت‌های الهی در دست انسان هستند و انسان باید نسبت به نگه‌داری امانت در نزد صاحب امانت که خداوند است پاسخگو باشد. تربیت شایسته یکی از حقوق فرزندان بر والدین است و والدین در زمینه تربیت فرزند خود به‌عنوان امانت الهی در پیشگاه خداوند باید پاسخگو باشند.
استاد حوزه تربیت دینی را مقدمه قرار گرفتن در صراط مستقیم عنوان کرد و گفت: از نعمت‌هایی‌هایی که خداوند متعال به مؤمنان عطا می‌کند این است که مرگ آن‌ها طبیعی نمی‌باشد بلکه در مسیر ولایت و دفاع از حریم الهی جانبازی کرده و به فیض شهادت می‌رسند.
خانم شاه جعفری تصریح کرد: دعای خیر ائمه اطهار(علیه‌السلام) برای یاران صدیقشان شهادت بود؛ همان‌طور که امام علی(ع) برای مالک اشتر به‌عنوان یکی از یاران صدیق خود شهادت را آرزو نمودند.
وی بیان کرد: برافراشته ماندن پرچم اسلام نیازمند جانبازی و ایثار است و زن و مادری که خود را محب اهل‌بیت(علیه‌السلام) می‌دانند باید فرزندانی را تربیت‌ کنند که همواره برای جانبازی در راه اسلام و اهل‌بیت(علیه‌السلام) آماده باشند و در این زمینه شهید ایمانی بهترین الگو برای نسل امروز اعم از دختر و پسر هستند.
در ادامه این مراسم، «خانم صادقی» استاد حوزه، با اشاره به اینکه شهدا متنعم در رزق الهی می‌باشند و سیره و سبک زندگی آن‌ها در طول تاریخ همواره زنده و پایدار است، گفت: شهید ایمانی بهترین الگو برای نسل امروز است؛ جوانانی که عرصه دفاع مقدس را تجربه نکرده‌اند با مطالعه زندگی شهدای مدافع حرم می‌توانند شناخت کاملی نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت کسب کنند.
استاد حوزه با بیان اینکه درخت تنومند اسلام همواره به برکت خون شهدا پربارتر از گذشته می‌گردد، افزود: دشمن تصور می‌کند که با خون‌ریزی و ایجاد رعب و وحشت می‌تواند نور پرفروغ اسلام را بی‌فروغ و خاموش کند؛ درحالی‌که خداوند متعال به‌صراحت در آیات قرآن کریم می‌فرماید که با کشتن مظلومان نه‌تنها از نور اسلام کم نمی‌شود، بلکه روزبه‌روز بر گستره آیین اسلام افزوده می‌شود.
خانم صادقی با تأکید بر اینکه شهدا با خون‌های پاک خود برای همیشه اسلام را در برابر استکبار بیمه کرده کرده‌اند، یادآور شد: شهدای مدافع حرم با جان فشانی‌های خود زمینه بقای اسلام و امنیت را در کشورهای اسلامی فراهم کرده و نه تنها ملت ایران بلکه تمام جوامع اسلامی امنیت و بقای خود را مدیون خون این شهدا هستند.
1007