دختر خردسالی که تلویزیونی حافظ قرآن شد

شناسه خبر : 55057

1396/11/01

تعداد بازدید : 253

دختر خردسالی که تلویزیونی حافظ قرآن شد
«أسماء بتقه»، دختر ۱۱ ساله الجزایری است که با وجود این که از بیماری مادرزادی پوکی استخوان رنج می‌برد، اما با اراده‌ای قوی توانست با گوش دادن به شبکه‌های تلویزیونی قرآن، حافظ کلام وحی شود.

به نقل از پایگاه خبری الشروق آنلاین؛ اسماء بتقة، دختر خردسال ۱۱ ساله‌ای است که از بدو تولد به دلیل بیماری پوکی استخوان در خانه حبس شده است.

وی توانسته است که قرآن کریم را با گوش دادن به شبکه‎های قرآنی حفظ کرده و به درجاتی برسد که بسیاری از قرآن‌آموزان در مکتب‌خانه‎ها و مراکز آموزش حفظ قرآن از آن بی‎بهره‌اند.

این دختر خردسال الجزایری با بیان این که آیات قرآن را با همه قواعد آن تنها از طریق گوش دادن به شبکه‌های قرآنی حفظ کرده، تصریح کرد: من صوت شیخ یاسین جزایری(از قراء مشهور کشور الجزایر) را به دیگر قاریانی که تلاوت آنها از شبکه‎های قرآنی پخش می‌شود، ترجیح می‌دهم.

وی که تاکنون هیچ کلاس حفظ قرآن و درس اساتید قرآنی را تجربه نکرده، از کمک‌های خواهرش در حفظ کلام وحی گفت و تاکید کرد: من از همان ابتدا مخارج حروف عربی را یاد گرفتم.

أسماء بتقة ادامه داد: من در مسابقات انتخاب بهترین صوت در تجوید شرکت کردم و توانستم به دلیل موفقیت در این مسابقات، دو بار به همراه پدرم به عمره مشرف شوم.

وی افزود: درست است که زمانی که انسان قرآن کریم را حفظ می‌کند، حس خیلی خوبی به او دست می‌دهد، اما احساس انسان زمانی که بر زمینی قدم بر می‌دارد که بهترین خلق خدا(نبی مکرم اسلام) بر آن قدم برداشته، توصیف ناشدنی است.