زنان کانادا به مخالفان ترامپ پیوستند

شناسه خبر : 55054

1396/11/01

تعداد بازدید : 330

زنان کانادا به مخالفان ترامپ پیوستند
زنان کانادا همصدا با بانوان دیگر در کشورهای مختلف جهان در اعتراض به ریاست‌جمهوری ترامپ و مواضع او در برابر حقوق زنان در شهرهای مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از پایگاه خبریtimescolonist؛ صدها نفر از زنان، کودکان و مردان در شهرهای ویکتوریا(Victoria)، نانایمو(Nanaimo)، کورتنی(Courtenay)، جزیره سالت اسپرینگ(Salt Spring Island) و سایر مناطق کانادا در اعتراض به آزارهای جنسی و اهانت‌های ترامپ علیه زنان، روز  شنبه (۳۰دی) به خیابان‌ها آمدند.

زینب بنت یونس، نویسنده و فعال حقوق اجتماعی با تشویق شرکت‌کنندگان در این تظاهرات به عدم سکوت در برابر جرایم ناشی از نفرت علیه مسلمانان که پس از انتخاب ترامپ به ریاست‌جمهوری افزایش یافته، گفت: روزانه من و هزاران زن مسلمان دیگر به دلیل مسلمان بودن آزارهای فیزیکی و زبانی را تحمل می‌کنیم.

وی افزود:‌ به ما برچسب تروریست می‌زنند، حجاب از سر ما برمی‌دارند و با اهانت‌های مختلف تهدیدمان می‌کنند اما ما زنان مسلمان در اینجا هستیم تا به شما بگوییم اجازه نخواهیم داد این روند ادامه پیدا کند.

همزمان با تظاهرات زنان آمریکا، صدها هزار زن در ۳۰۰شهر جهان گرد‌هم آمدند و علیه ترامپ فریاد سر دادند؛ بزرگترین تظاهرات در شهر واشنگتن، جایی که کاخ سفید و کنگره آمریکا در آن واقع است، شکل گرفت.

زنان سراسر جهان همصدا با زنان آمریکایی معتقدند ریاست‌جمهوری ترامپ حقوق آن‌ها را به خطر انداخته است.

ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی خود علاوه بر توهین‌هایی که به نامزد‌های زن در این انتخابات کرد و نفرت زنان امریکایی و میلیون‌ها زن سراسر جهان را برانگیخت، به‌دلیل رسوایی‌های جنسی مورد اعتراض زنان قرار داشت.

تحلیل‌های آماری انتخابات ریاست جمهوری امریکا نیز نشان می‌داد او نتوانسته در جلب آرای زنان توفیقی داشته باشد