راه‌اندازی یتیم‌خانه کودکان سوریه‌ای در بیرمنگام

شناسه خبر : 55019

1396/10/30

تعداد بازدید : 260

راه‌اندازی یتیم‌خانه کودکان سوریه‌ای در بیرمنگام
مسجد گرین لین (Green Lane) در شهر بیرمنگام انگلیس یتیم‌خانه‌ای را برای کودکان بی‌سرپرست سوریه‌ای راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران به نقل از پایگاه خبری msn؛ این مسجد با همکاری موسسات خیریه بین‌المللی، قصد دارد یتیم‌خانه‌ای را همراه با حمایت عاطفی و فیزیکی برای ۲۴۰ کودک و ۴۰ زن بی‌سرپرست سوریه‌ای راه‌اندازی کند.
این مسجد اخیرا با جمع‌آوری ۸۲۵ هزار پوند یتیم‌خانه‌ای را در ترکیه برای کودکان سوریه‌ای راه‌اندازی کرد.
ادریس کیانی، یکی از اعضای تیم مسجد که برای بازدید از کودکان بی‌سرپرست سوریه‌ای به شهر غازی عینتاب ترکیه سفر کرده ‌بود، در این باره اظهار کرد:‌ تقریبا در هر خانه‌ای که بازدید کردیم، کودکانی بودند که پدر خود را در سوریه از دست داده بودند.
کلر مجید محمود، از اعضای دیگر این تیم که پس از جمع‌آوری ۱۰ هزار پوند، بسته‌های زمستانی شامل لباس گرم، دستکش، جوراب و اسباب‌بازی برای کودکان سوریه‌ای در ترکیه تهیه کرده بود، گفت: خانواده‌ای را دیدم که چهار کودک داشت و مادرشان در بیمارستان بستری بود و دختر ۱۳ ساله خانواده نقش پدر و مادر را برای آن‌ها ایفا می‌کرد.
وی افزود: از کمک‌های مالی مردم بیرمنگام تشکر می‌کنیم که یکی از بیشترین کمک‌های مالی برای مهاجران سوریه‌ای در انگلیس بود.
عمار اعجاز، دبیر مسجد گرین لین نیز گفت: کمپین ساخت یتیم‌خانه در سال ۲۰۱۲ راه‌اندازی شد و در این مدت ۳ میلیون پوند جمع‌آوری شده است