مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی

تقویت آموزه‌های اعتقادی از گسترش جریان‌های انحرافی جلوگیری می‌کند

شناسه خبر : 54963

1396/10/28

تعداد بازدید : 245

تقویت آموزه‌های اعتقادی از گسترش جریان‌های انحرافی جلوگیری می‌کند
مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی گفت:‌ اگر پیروان مذاهب اسلامی با آموزه‌های دینی و اعتقادی خود آشنا شوند و معتقد و دیندار تربیت شوند، این افکار انحرافی را نخواهند پذیرفت.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «حجت‌الاسلام والمسلمین حمید راحلی» مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی با اشاره به خطر نفوذ جریان‌های انحرافی دینی مانند بهائیت، سلفی‌گری و تکفیری‌ها، گفت: خوشبختانه توطئه‌های دشمن در این رابطه بوسیله رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، ایجاد حساسیت از سوی مراجع تقلید و همچنین فعالیت‌های تبلیغی حوزویان، خنثی شده است.
وی افزود: استان آذربایجان غربی به لحاظ هم مرز‌بودن با سه کشور خارجی و همچنین وجود اقوام و مذاهب مختلف، بیش از سایر مناطق در خطر تهاجم تفکرات انحرافی و به ویژه گروهک‌های تکفیری و داعش است که البته با تلاش حوزویان اعم از روحانیان شیعه و سنی، این توطئه نیز نقش برآب شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین راحلی تقویت مبانی دینی و اعتقادی را از راهکارهای مهم در عدم گرایش افراد به فرق ضاله و انحرافی دانست و اظهار کرد: به اعتقاد بنده، اعتقاد دینی برای فرد حصاری ایجاد می‌کند که مانع از گرایش به سمت جریان‌های انحرافی می‌شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان آذربایجان غربی بیان کرد: هرچه بتوانیم مردم را نسبت به دین و مذهب خود پایبند کنیم، رغبت به سلفی‌گری، وهابیت و جریان‌های تکفیری کمتر شده و کشور نیز از گزند این توطئه در امان خواهد ماند.
وی گفت: اگر پیروان مذاهب اسلامی با آموزه‌های دینی و اعتقادی خود آشنا شوند و معتقد و دیندار تربیت شوند، این افکار انحرافی را نخواهند پذیرفت.
حجت‌الاسلام والمسلمین راحلی با اشاره به تلاش‌های حوزه علمیه خواهران در راستای تبلیغ آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص)، گفت: حوزه‌های علمیه خواهران در کنار فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، دارای گروه‌های تبلیغی و جهادی می‌باشند که به صورت گسترده و فراگیر در مناسبت‌های ملی و مذهبی و به ویژه ایام محرم، صفر، رمضان و دهه فاطمیه به تبلیغ دین می‌پردازند.
وی بیان کرد: با وجود برخی تصورات نامناسب از وضعیت فرهنگی جامعه، استقبال از برنامه‌های مذهبی و تبلیغی مبلغات حوزه‌های علمیه بسیار بالا است.
حجت‌الاسلام والمسلمین راحلی با اشاره به اعزام مبلغات حوزوی به مساجد، حسینیه‌ها و تکایا جهت تبیین آموزه‌های دینی و آموزش احکام، خاطرنشان کرد: فعالیت‌های تبلیغی طلاب حوزه‌های علمیه خواهران با حضور فارغ‌التحصیلان سطح دو در شهرستان های مختلف در جریان است و منشأ خیر و برکات زیادی شده است.
1007