استاد حوزه بیان کرد

عمل برمدار حق و حقیقت ویژگی ممتاز جامعه اسلامی است

شناسه خبر : 54921

1396/10/27

تعداد بازدید : 249

عمل برمدار حق و حقیقت ویژگی ممتاز جامعه اسلامی است
استاد حوزه حرکت در مسیر حق و حقیقت را خط قرمز جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: آنچه جامعه اسلامی را از جوامع غیر اسلامی متمایز می‌سازد عمل برمدار حق و حقیقت است.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «خانم رابودان» استاد حوزه، در نشست معرفتی که در رواق حضرت خدیجه(س) حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، دعا را درس‌نامه انسان‌سازی دانست و گفت: در میان ادعیه، دعای مکارم الاخلاق امام سجاد(ع) جایگاه ویژه‌ای در عرصه تربیت دینی و انسان‌سازی دارد.
وی با اشاره به فرازهایی از دعای مکارم اخلاق، اظهار کرد: امام سجاد(ع) از مهم‌ترین فضیلت‌های انسانی را انتقادپذیری و شنیدن ندای مخالف دانسته و از خداوند می‌خواهند روحیه انتقادپذیری به ایشان عطا کند.
خانم رابودان انتقادپذیری را خصیصه دینی و فضیلت مؤمنان در جامعه اسلامی عنوان کرد و گفت: مؤمن همواره با روی باز از انتقادها استقبال می‌کند.
وی افزود: البته باید دقت کرد که در اسلام هر انتقادی قابل‌قبول نیست؛ بلکه انتقادهایی پذیرفته است که در مسیر حق باشد و نمی‌توان به بهانه انتقادپذیری از کسی توقع داشت که مسیر حق را ترک کرده و در مسیر باطل قرار گیرد.
استاد حوزه حرکت در مسیر حق و حقیقت را خط قرمز جامعه اسلامی عنوان کرد و اظهار کرد: آنچه جامعه اسلامی را از جوامع غیر اسلامی متمایز می‌سازد عمل برمدار حق و حقیقت است.
استاد حوزه علمیه خواهران تأکید کرد: پیروان اهل بیت(علیهم‌السلام) باید حق‌طلب بوده و هرگز حاضر نباشند به خاطر منافع مادی خود، از مسیر حق و حقیقت دست بردارند. 
1007