به همت آستان مقدس حسینی؛

زیارت اربعین در لیست میراث غیرمادی بشریّت قرار می‌گیرد

شناسه خبر : 54909

1396/10/26

تعداد بازدید : 171

زیارت اربعین در لیست میراث غیرمادی بشریّت قرار می‌گیرد
مرکز پژوهشی کربلا وابسته به آستان مقدس حسینی نشست مشترکی را با وزارت فرهنگ و گردشگری و آثار عراق برگزار کرد تا هماهنگی های لازم جهت ثبت زیارت اربعین در لیست بین المللی آثار غیر مادی بشریت فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران مرکز پژوهشی کربلا وابسته به آستان مقدس حسینی نشست مشترکی را با وزارت فرهنگ و گردشگری و آثار عراق برگزار کرد تا هماهنگی های لازم جهت ثبت زیارت اربعین در لیست بین المللی آثار غیر مادی بشریت فراهم شود. در این نشست اساتید و نمایندگانی از اکثر دانشگاه های عراق حضور داشتند.

عبدالامیر قریشی مدیر مرکز کربلا گفت: این نشست برای بحث و تبادل نظر درباره پیش نویس نهایی است که به زودی در سازمان جهانی یونسکو مورد بررسی قرار می گیرد و ما در این نشست لایحه مربوط به ثبت این اثر را تهیه کردیم.

وی افزود: تمام عناصر پرونده مربوط به زیارت اربعین کامل شده و به زودی و طی دو ماه آینده به یونسکو تقدیم می شود تا این پدیده عظیم به عنوان یک اثر جهانی ثبت شود؛ چراکه این زیارت عظیم از عمق تاریخی و تمدنی و مبانی دینی و فرهنگی برخوردار است و علاوه بر این موجب تقویت بخش گردشگری کربلا و عراق و ثبت این زیارت در لیست آثار غیر مادی جهان می شود.