با حضور مراجع و علما:

مراسم یادبود جانباختگان حادثه نفت کش ایرانی در حرم بانوی کرامت برگزار شد

شناسه خبر : 54856

1396/10/26

تعداد بازدید : 426

مراسم یادبود جانباختگان حادثه نفت کش ایرانی در حرم بانوی کرامت برگزار شد
در پی حادثه دلخراش غرق شدن نفت کش سانچی و جان باختن جمعی از هموطنان، مراسم یادبودی با حضور مراجع عظام تقلید و اقشار مختلف مردم در حرم حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران،‌ در این مراسم که امشب با حضور حضرات آیات شبیری زنجانی و علوی گرگانی،‌ آیت الله حسینی بوشهری،‌ حجت الاسلام والمسلمین سعیدی،‌تولیت آستان مقدس و امام جمعه قم، استاندار و فرماندار قم و اقشار مختلف مردم در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد،‌ حجت‌الاسلام‌والمسلمین نظری منفرد گفت: مرگ واقعیت انکارناپذیری در زندگی انسان‌ها است و تمامی بشریت در این دنیا ماندنی نیستند و همگی مسافر و رهگذر می‌باشند.
 
وی افزود: بر طبق روایت انسان‌هایی در آتش بسوزند و یا در آب غرق شوند و جان خود را از دست بدهند در حکم شهید هستند و این عزیزان هم در حال خدمت به وطن خود و هم در حال مأموریت بوده و هم در آتش سوختند و درنهایت هم در آب غرق شدند و ان‌شاءالله همگی با شهدا هم‌نشین شوند و از خداوند متعال خواهانیم که آن‌ها را غریق رحمت خود بگرداند.
 
سخنران مراسم گرامیداشت جان‌باختگان حادثه کشتی نفت‌کش افزود: در این دنیا چند صباحی به انسان مهلت داده می‌شود تا خود را برای دنیای باقی آماده نماید و تنها سرمایه‌ای که در دنیای باقی خریدار دارد عمل صالح است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین نظری منفرد خاطرنشان کرد: انسان در سرنوشت خود آزاد است و می‌تواند هم مسیر هدایت و هم مسیر ضلالت را انتخاب کند اما خداوند انسان‌ها را از تبعیت از شیطان بر حذر داشته است.
 
وی در ادامه گفت: انسان زمان مرگ را نمی‌داند و این عزیزانی که در کشتی نفت‌کش بودند، خودشان هم نمی‌دانستند چنین سرنوشتی خواهند داشت و به امید بازگشت به وطن راهی مأموریت شدند.
 
سخنران حرم بانوی کرامت تأکید کرد: مروری بر حوادث تلخ امسال در ایران اعم از زلزله اخیر، حادثه پلاسکو، سیل آذربایجان، تلفات جاده‌ای شهریورماه و... همگی بر عبرت گیری انسان‌ها تأکید دارد و باید این حوادث مایه عبرت شوند و انسان خودش را برای سفر آخرت مجهز کند.
 
وی افزود: عمر سرمایه‌ای است که فقط یک‌مرتبه به انسان از سوی خداوند عطا می‌شود و باید تمام تلاش انسان معطوف به استفاده بهینه از این عمر شود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین نظری منفرد در پایان خاطرنشان کرد: این عزیزان در حال مأموریت و در حال خدمت به کشور عزیز ایران اسلامی بودند و مردم کشور هم همگی متأثر و متأسف بودند و نگران این عزیزان بودند و از همان ابتدای حادثه پیگیر ماجرا بوده و این نشان می‌دهد که مردم هم ایرانی و هم ایران را دوست دارند و به همدیگر علاقه دارند و هر برکتی که هم باشد در همین اتحاد، هماهنگی، محبت‌ها می‌باشد.