انتشار کتاب "دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد"

شناسه خبر : 54793

1396/10/25

تعداد بازدید : 394

انتشار کتاب
این کتاب شامل تمامی بیاناتی است که رهبر معظّم انقلاب در سالگرد ۱۹دی در حسینیۀ حضرت امام خمینی(ره) بیان کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، به نقل از مجمع ناشران انقلاب اسلامی، کتاب "دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد" منتشر شد.

کتاب «دیار بصیرت، جهاد و اجتهاد»، از انتشارات انقلاب اسلامی، شامل تمامی بیاناتی است که در سالگرد ۱۹_دی و در حضور مردم قم در حسینیۀ حضرت امام خمینی(ره) توسط رهبر معظّم انقلاب ایراد شده است. سه سخنرانی مربوط به سال‌های ۷۲، ۷۳ و ۷۸ برای نخستین بار منتشر می‌شود. در سال‌های ۷۶ و ۷۷ دیدار انجام نشده و به جای آن دو پیام از معظّمٌ‌له خطاب به مردم قم صادر شده است.

در این کتاب به موضوعات «حیات طیبه»، «رمز پیروزی؛ ایمان به خدا و فداکاری»، «انسان‌سازی؛ هدف اصلی انقلاب»، «نقش مهم دین و رهبری دینی در پیروزی و بقای انقلاب»، «حفظ وحدت و امید؛ راه مقابله با دشمنی استکبار»، «وظیفه‌شناسی مردم؛ راز پیروزی انقلاب»، «قیام برای خدا؛ روح تمام عوامل پیروزی انقلاب»، «راه پیروزی ملت‌ها؛ شناخت نیاز زمانه»، «هوشیاری ملت؛ خنثی‌کنندۀ توطئۀ دشمنان»، «ایمان ملت؛ منشأ حضور شجاعانه»، «دشمنان درونی و بیرونی انقلاب اسلامی»، «حضور مردم در صحنه؛ راه مقابله با نفوذ دشمن»، «حرکت امام حسین(علیه‌السلام)؛ الگوی همۀ انسان‌های آزاده»، «حماسۀ‌ نهم دی؛ حرکتی برخاسته از بصیرت و دشمن‌شناسی» و … از لسان رهبر معظّم انقلاب اسلامی پرداخته شده است.

فرارسیدن ۱۹دی‌ماه در هر سال، خاطرۀ‌ یکی از مهم‌ترین روزها در تاریخ انقلاب_اسلامی را در ذهن‌ها زنده می‌کند. خاطره‌ای که هم تبیین‌کنندۀ‌ سمت و سوی اصلی انقلاب و هم روشنگر نقش مردم عزیز و شریف قم است (۱۸ دی ۱۳۷۶). روز نوزدهم دی بدون شک یکی از ایام الله است. این روز در تاریخ بعد از خود و مسیر حرکت در طول انقلاب و نهضت، تأثیر اساسی داشت. اگر قیام مردم قم در طلیعۀ این نهضت و در پیشانی انقلاب ثبت نمی‌شد، به گمان زیاد بدخواهان ملت ایران و دشمنان انقلاب حتی هویت اسلامی نهضت را هم ممکن بود انکار کنند. با این کار، قم مظهر قیام مؤمنانۀ‌ مردم، مظهر اعتصام به حبل‌الله و مظهر «تَقوموا لِلّه‌ مَثنی‌ و فُرادی» شد؛ بنابراین روز نوزدهم دی، نقطۀ عزیمت در نهضت و انقلاب اسلامی ایران است (۱۸ دی ۸۶)