مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان مطرح کرد:

فقر زدایی از چهره جامعه با توسعه فرهنگ وقف/ تحصیل یک هزار بانوی طلبه در کردستان

شناسه خبر : 54791

1396/10/25

تعداد بازدید : 350

فقر زدایی از چهره جامعه با توسعه فرهنگ وقف/ تحصیل یک هزار بانوی طلبه در کردستان
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان گفت: وقف باعث از بین رفتن فقر در جامعه مسلمین می شود، لذا مسئولان باید نگاهشان را نسبت به وقف و موقوفات تغییر دهند.

به گزارش پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود صفی‌زاده، در نشست با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان، به بررسی راه های توسعه فرهنگ وقف و گفت: خوشبختانه ارتباط خوبی میان حوزه علمیه خواهران این استان با اداره کل اوقاف و امور خیریه وجود دارد و امیدواریم که این ارتباط کماکان ادامه داشته باشد.

وی افزود: وقف، جایگاه بسیار بالایی در دین مبین اسلام دارد چراکه موجب از بین رفتن فقر در جامعه می‌شود، بنابراین مسئولان باید نگاهشان را نسبت به وقف و موقوفات تغییر دهند.

مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان ادامه داد: نهادهای فرهنگی، اطلاع‌رسان و حوزه‌های علمیه باید در ترویج و تبلیغ این سنت حسنه و اسلامی در جامعه تلاشی دو چندان داشته باشند.

حجت‌السلام والمسلمین صفی‌زاده خاطرنشان کرد: حوزه علمیه خواهران استان کردستان آمادگی دارد تا با تمام ظرفیت‌های خود نسبت به تبلیغ سنت حسنه وقف در جامعه تلاش کند.

وی، تعداد طلاب خواهر حوزه علمیه استان کردستان را یک هزار نفر اعلام کرد و افزود: این تعداد طلبه می‌توانند در تبلیغ سنت وقف و بیان اهمیت آن در زندگی دنیوی و اخروی تأثیر‌های بسیار زیادی داشته باشند.

مدیرر حوزه علمیه خواهران کردستان در پایان گفت: بخش عظیمی از جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند، بنابراین باید از این ظرفیت برای ترویج فرهنگ اسلامی ـ قرآنی در جامعه استفاده کنیم.