در مدرسه علمیه خواهران شهید مطهری ره تنکابن برگزار شد

نشست پژوهشی با موضوع « مراکز پژوهشی و سازماندهی پژوهشگران »

شناسه خبر : 54736

1396/10/24

تعداد بازدید : 156

نشست پژوهشی با موضوع « مراکز پژوهشی و سازماندهی پژوهشگران »
به همت مدرسه علمیه خواهران شهید مطهری (ره) تنکابن، نشست پژوهشی با موضوع « مراکز پژوهشی و سازماندهی پژوهشگران » در این مدرسه برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این نشست «خانم لطیفی»، معاون پژوهش مرکز تخصصی خواهران زینب کبری (س)، تحقیقات در حوزه های علمیه را به دو قسم فردی و گروهی تقسیم کرده و تصریح کرد: تحقیقات انفرادی و بدون ضابطه تشکیلاتی، سابقه دیرین در حوزه های دینی دارد و بزرگانی همچون شیخ طوسی، علامه حلی،  شیخ مرتضی انصاری، علامه امینی و . . . همگی با اتکا به توانایی های فردی خود و بر اساس روش فردی آثار درخشانی را پدید آورده اند و با انجام پژوهش های دقیق و عمیق در موضوعات مختلف، الگوی بی نظیری از همت وتلاش را برجای گذاشتند. 
وی ادامه داد: تحقیقات گروهی بیشتر در غالب موسسات تحقیقی انجام می گیرد که پس از پیروزی انقلاب اسلامی شکل گرفته اند و همگی علوم و معارف اسلامی را به صورت تخصصی و یا عمومی تحت پوشش فعالیت خود قرارداده اند که بیشتر این مراکز در شهر قم هستند.
 وی افزود: پژوهشگر باید نیازهای مردم و جامعه، امکانات وکاستی های موجود را به خوبی بشناسد و با مقتضیات زمان پیش برود تا بتواند موضع شناسی دقیقی داشته باشد که این امر با ایجاد مراکز پژوهشی دست یافتنی است و تحقیقات منسجم تری تولید می شود.
انتهای پیام/1012