در مرکز تخصصی خواهران زینب کبری س تنکابن برگزار شد

نشست «راهکارهای ایجاد انگیزه پژوهشی»

شناسه خبر : 54735

1396/10/24

تعداد بازدید : 167

نشست «راهکارهای ایجاد انگیزه پژوهشی»
نشست علمی پژوهشی با عنوان «راهکارهای ایجاد انگیزه پژوهشی» با حضور «حجت الاسلام و المسلمین صدر کلاری»، نویسنده شرح حلقات اصول شهید صدر در مرکز تخصصی زینب کبری(س) تنکابن برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین صدر کلاری اظهار کرد: برطبق روایات، عملی که در زمان غیبت امام زمان(عج) انجام می شود نسبت به هر عملی در زمان های دیگر حتی زمان رسول خدا(ص) با ارزش تر است. همه ما منتظر ظهور آن حضرت هستیم اما  بیشتر از آنکه ما منتظر امام زمان(عج) باشیم ایشان منتظر عمل خوب ما هستند و محور عمل خوب در جامعه طلبه ها هستند.
وی در اهمیت نوشتن که از مصادیق عمل نیک است تصریح کرد: با نوشتن علاوه بر اینکه مهارت نویسندگی را در خود تقویت می کنید، مطلب نیز برای شما ملکه می شود و علمتان را از این طریق کنترل می کنید. در زمینه های دینی خلاءهای فراوانی وجود دارد که با شناسایی آن ها می توانید در آن زمینه به فعالیت بپردازید.
حاج آقا صدر کلاری نوشتن شرحی بر کتاب اصول شهید صدر را از الطاف خداوند متعال شمرد و افزود: همیشه در کارهای بزرگ این آیه را به یاد داشته باشید که خداوند می فرماید:"ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم".
وی در پایان به طلاب توصیه کرد: در درس خواندن جدی باشید، مباحثه کنید، در کنار کتاب هایی که متن مشکلی دارند از کتبی که به فهم معنا کمک می کند(با مشورت استادهمان درس) استفاده نمایید، مطالب را یادداشت برداری کنید و تمام وقت و انرژی خود را وقف اسلام کنید.
انتهای پیام/1012