در مرکز تخصصی خواهران زینب کبری س برگزار شد

کارگاه آموزشی « چگونگی نوشتن یک مقاله علمی»

شناسه خبر : 54734

1396/10/24

تعداد بازدید : 166

کارگاه آموزشی « چگونگی نوشتن یک مقاله علمی»
به همت مرکز تخصصی خواهران زینب کبری(س)، کارگاه آموزشی با عنوان «چگونگی نوشتن یک مقاله علمی» با حضور «حجت الاسلام و المسلمین فاضل»، دبیر جشنواره علامه حلیدر جمع طلاب سطح3 مرکز تخصصی زینب کبری(س) و سطح2 مدرسه علمیه شهید مطهری(ره) تنکابن برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین فاضل اظهار کرد: پژوهش یک مهارت است که نیاز به تمرین و کارورزی در کنار استاد دارد. اساس پژوهشگری برتفکر است. در یک مقاله به این موارد نیاز است: بیان مسئله، ضرورت، سوال اصلی و فرعی، فهرست مطالب و فهرست منابع.
وی ادامه داد: در ابتدا به بیان مسئله پرداخته می شود. بیان مسئله یعنی تشریح عنوان. در ضرورت نیز باید خواننده را قانع کنید که موضوع ارزش بررسی و تحقیق دارد. رسالت سوال اصلی این است که تحت هیچ شرایطی از موضوع خود منحرف نشوید. سوال اصلی همان چیزی است که در نتیجه مقاله به آن پاسخ داده می شود. 
لازم به ذکر است در این کارگاه، همه مراحل از جمله چگونگی تهیه فهرست مطالب، قرار دادن هر عنوان در مقاله و اینکه ذیل آن عناوین چه مواردی باید نوشته شود، به صورت عملی به طلاب آموزش داده شد.
انتهای پیام/1012