در مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا س تنکابن برگزار شد:

کارگاه آموزشی "معماری عفیفانه"

شناسه خبر : 54732

1396/10/24

تعداد بازدید : 154

کارگاه آموزشی
به همت مدرسه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) تنکابن کارگاه آموزشی «معماری عفیفانه» با سخنرانی «خانم خاطره لاکتراشی» ویژه طلاب و مبلغان در این مدرسه برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در آغاز این کارگاه خانم خاطره لاکتراشی شمسی، معاون فرهنگی تربیتی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) طی سخنانی اظهار کرد: اگر به جهان اطراف نگاه کنیم، موجودات زیبای زیادی را مشاهده خواهیم کرد که از بین این موجودات انسان از همه کامل تر است. برای این موجود زیبا طبق آیه 26 سوره اعراف خداوند دو پوشش و لباس قرار داده است که موهبتی از سوی خداوند متعال بوده و به عنوان یک منزلت و برتری برای انسان نسبت به سایر موجودات است. موهبت اول لباس ظاهری است و برای پوشاندن بدنی است که برهنه بودنش زشت و مایه رسوایی آدمی است. پس اولین جلوه تمدن انسانی که مبتنی بر فطرت و الهام الهی است لباس و پوشیدگی است بنابراین اگر جامعه ای رو به فرهنگ برهنگی آورد، در واقع از منزلت انسانی خود چشم پوشی کرده است و خود را در ردیف بهائم قرار داده است.
وی افزود: لباس بعدی، لباس باطنی یعنی تقوا است که بهترین بوده و ثمره آن بیشتر و مفیدتر از لباس ظاهری است، همانطور که لباس ظاهری موجب زینت و جمال ظاهری می گردد تقوا نیز سبب می شود تا رذایل نفس انسانی پوشیده بماند و نه تنها انسان از رسوایی مصون می ماند بلکه به خوش سیرتی نیز شناخته می شود. پس برای اصلاح پوشش ظاهری افراد جامعه اول باید ارزش سازی و به تبع آن هنجارسازی به جهت کسب عفت و سبک زندگی عفیفانه صورت گیرد بعد جامعه ناخودآگاه به سوی پوشش کامل سوق داده خواهد شد. از راه های کسب سبک زندگی عفیفانه مطابق با آیات قرآن از جمله عدم اختلاط با نامحرم، غض بصر، عدم تبرج و خودنمایی در سطح اجتماع، التزام به منزل بانوان، ازدواج به هنگام و غیره را می توان نام برد.
انتهای پیام/1012