در مدرسه علمیه خواهران آمل برگزار شد

برگزاری کارگاه "چگونگی مواجهه با بلایای طبیعی"

شناسه خبر : 54728

1396/10/24

تعداد بازدید : 147

برگزاری کارگاه
کارگاه «چگونگی مواجهه با بلایای طبیعی» در مدرسه علمیه خواهران حضرت فاطمه الزهراء (س) شهرستان آمل برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری-اطلاع رسانی حوزه های علمیه خواهران، در این کارگاه «خانم روحی»، از مربیان هلال احمر بیان کرد: بلایا به دو دسته طبیعی و غیرطبیعی تقسیم می شوند که طبیعی شامل زلزله، سیل، آتشفشان و ... و غیرطبیعی هم شامل جنگ و آتش سوزی و ... می شود.
وی گفت: آن چه در مواجهه با بلای طبیعی مهم است این است که بدانیم قبل از بلایا، حین و بعد از آن چه کارهایی باید انجام داد.
وی افزود: یک امدادگر در هنگام روبه رو شدن با حادثه، ابتدا خونسردی خود را حفظ نموده و سپس                    با سرعت و صحت عمل همراه با ابتکار، جهت نجات جان مصدومان و آسیب دیدگان اقدام می کند.
خانم روحی تصریح کرد: هنگام وقوع زلزله ضمن نداشتن ترس و وحشت و حفظ خونسردی، در مکان هایی مثل کنار دیوار یا زیر میز و صندلی باید پناه گرفت و با دو دست سر و گردن خود را نگه داشت تا ضربه نبینند.
وی  گفت: گاهی اوقات ممکن است یک فرد از زلزله آسیب نبیند اما پس لرزه ها موجب خرابی ساختمان ها شده و به انسان آسیب برسانند. بنابراین هنگام وقوع پس لرزه ها هم باید در فضاهای باز حضور داشت و از حضور در ساختمان ها خودداری نمود.
این مربی هلال احمر با اشاره به ایجاد آمادگی های لازم قبل از وقوع بلایای طبیعی، اظهار داشت:              جعبه کمک های اولیه، غذاهای کنسرو شده، چراغ قوه؛ تلفن همراه و آب از جمله لوازمی هستند که                در هنگام بروز حادثه، مورد نیاز بوده و می تواند تا قبل از آمدن امدادگران، تا حد زیادی جان بیماران و افراد آسیب دیده را نجات دهد.