معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان:

تبیین سبک زندگی اسلامی لازمه تحکیم بخشی به کانون خانواده است

شناسه خبر : 54663

1396/10/20

تعداد بازدید : 243

تبیین سبک زندگی اسلامی لازمه تحکیم بخشی به کانون خانواده است
معاون فرهنگی حوزه علیمه خواهران لرستان با تأکید بر ضرورت تحکیم بخشی به کانون خانواده ها و پیشگیری از رواج آسیب‌های اجتماعی و فروپاشی خانواده‌ها، گفت: تبیین و ترویج سبک زندگی اسلامی لازمه تحکیم بخشی به کانون خانواده‌ها است.

«خانم سمیه عزیزی»، معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان، در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، از فعالیت خواهران مبلغ در دادگاه‌های خانواده خبر داد و بیان داشت: طلاب مبلغ با توجه به توانایی و استعدادهای تبلیغی که دارند در دادگاه های استان به عنوان مشاور فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در جامعه و عواملی که منجر به این مهم می‌شود، افزود: فعالیت خواهران مبلغ برای بصیرت بخشی و مقابله با آسیب‌های اجتماعی در این زمینه است.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان هدف از ارائه مشاوره‌های خانواده را کاهش آمار طلاق و پیشگیری از معضلات اجتماعی پس از وقوع طلاق و فروپاشی کانون خانواده دانست.

وی یادآور شد: خواهران مبلغ، همواره دوره‌های آموزشی و تبلیغی لازم را در حوزه‌های علمیه و زیر نظر استادان برجسته حوزه علمیه گذرانده‌اند.

خانم عزیزی یادآور شد: خواهران مبلغ با عمل به فریضه واجب امر به معروف و نهی از منکر در سایه رعایت آداب و اخلاق تلاش می‌کنند بر اساس آموزه‌های دینی مشاوره دهند.

وی با اشاره به اینکه بی بندوباری، عدم مسؤولیت‌پذیری، بی‌حجابی، عدم شناخت کافی زوجین، اختلاف طبقاتی و دیگر موارد مشابه در رواج طلاق و افزایش آمار در این زمینه نقش دارد، ادامه داد: وقوع طلاق نیز آسیب‌های بسیار زیاد دیگری، در پی خواهد داشت.

عزیزی تأکید کرد: با بصیرت افزایی، معرفت بخشی، تبیین ارزش‌ها و نهادینه‌سازی سبک زندگی اسلامی باید جلوی رواج آسیب‌های اجتماعی گرفته شود و کانون خانواده را در برابر این آسیب‌ها مصون ساخت.

وی هدف از انجام فعالیت‌های تبلیغی و ارائه مشاوره بانوان مبلغ در جمع زنان و دختران جامعه را تحکیم بخشی به کانون خانواده‌ها و حفظ سلامت روحی و روانی در جامعه عنوان کرد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران لرستان یادآور شد: خواهران مبلغ با اخلاص عمل، سعه صدر و تکیه بر تعالیم دینی در راستای تحکیم بخشی به کانون خانواده‌ها در عرصه‌ها و نهادهای مختلف فعالیت دارند.