مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌ غربی:

مطالبات به حق مردم نادیده گرفته نشود

شناسه خبر : 54660

1396/10/20

تعداد بازدید : 291

مطالبات به حق مردم نادیده گرفته نشود
مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌ غربی گفت: پس از اعتراض مردم برای مطالبات به حق خود برخی با اغتشاش اقدام به تخریب اموال عمومی کردند که نباید مطالبات مردم نادیده گرفته شود.

حجت‌الاسلام حمید راحلی مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌ غربی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری - اطلاع رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، اظهار داشت: اغتشاشات اخیر با بیان مطالبات به حق مردم آغاز شد که بیشتر آنها دغدغه مسکن و معیشت خود را داشتند و این دو موضوع از اصول اولیه برای رفاه زندگی افراد است.

وی با بیان اینکه امروزه استکبار جهانی نیز با حربه اقتصاد و معیشت به دنبال ضربه زدن به جمهوری اسلامی است، افزود: پس از اعتراض مردم برای مطالبات به حق خود برخی با ایجاد اغتشاش اقدام به تخریب اموال عمومی کردند، البته نباید به بهانه اغتشاش مطالبات مردم پیگیری و رسیدگی نشود.

مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه آذربایجان غربی ادامه داد: اقدام دولت در خصوص قطع یارانه 20 میلیون ایرانی یا گران شدن 50 درصدی قیمت بنزین در حالی که نسبت به سال‌های پیش هیچگونه تغییری در وضعیت معیشتی مردم اتفاق نیفتاده، در دامن زدن به نارضایتی مردم تاثیر داشته است.

وی با بیان اینکه حرف های سخنگوی دولت از حقوق 17 میلیون تومانی یک کارمند یا مدیر و ایراد گرفتن ایشان برای یارانه 45 هزار تومانی به طور حتم در مردم ایجاد ناامیدی می‌کند، تصریح کرد: دولت باید به جای اعلام این تضادها به مردم، جلوی حقوق‌های نجومی را گرفته و با گفتن اخباری که دردی از مردم دوا نمی‌کند، فضا را ملتهب نکند.

حجت‌الاسلام والمسلمین راحلی با اشاره به اینکه با شروع اعتراضات در کشور دشمنان ایران و در رأس آن آمریکا به طور یکپارچه از آن‌ها حمایت کردند، خاطرنشان کرد: همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند هر کجا که دشمن از شما حمایت و ابراز رضایت کرد، باید به کار خود شک کنید؛ اکنون هم اینگونه است.

وی با بیان اینکه افراد حاضر در اغتشاشات و اعتراضات بیش از 10 هزار نفر نبودند، عنوان کرد: آمریکا با حمایت دستپاچه خود رضایت این تعداد را به 80 میلیون ایرانی ترجیح داد درحالی که این افراد تنها جمعیتی ناچیز از جمعیت مردم کشور را تشکیل می‌دهند.

مدیر حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه در این حوادث منافقین و سلطنت‌طلب‌ها نیز اعلام حمایت کردند، اظهار کرد: این دو گروه در ایران منفورتر از داعش هستند چرا که منافقین هزاران نفر از مردم ایران را شهید کرده‌اند و با این سابقه به فرض محال اگر آنها به حکومت برسند چه خیری برای مردم خواهند داشت، آیا قاتل اصلا می‌تواند مفهوم انسانیت را بفهمد.

وی تنها راه نجات اقتصاد بیمار ایران را اجرای اصول اقتصاد مقاومتی دانست و تأکید کرد: اقتصاد بدون علم فایده‌ای نداشته و به زودی از بین خواهد رفت و بنابراین در ایران باید به تولید علم و توجه به نخبگان کشور ارزش قائل شد تا با استفاده از این افراد اقتصاد ایران و تولید در کشور رونق پیدا کند.