در مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا س گله‌دار بیان شد

افزایش فرزانگی و سعادت جامعه در گرو مطالعه است

شناسه خبر : 54613

1396/10/20

تعداد بازدید : 145

افزایش فرزانگی و سعادت جامعه در گرو مطالعه است
نشست پژوهشی با حضور «آقای محمد بیستون» مدیر مؤسسه قرآنی تفسیر جوان در مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری-اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، «آقای محمد بیستون» مدیر مؤسسه قرآنی تفسیر جوان گفت: افکار و اندیشه‌های انسان به گونه‌ای است که ممکن است فقط خواندن یک کتاب، پایه اندیشه‌ها و افکار وی را در مسیر خاصی قرار دهد؛ چه بسا ممکن است کتابی مسیر سرنوشت میلیون‌ها انسان را در راه مخصوصی قرار دهد.

وی افزود: جامعه وقتی به فرزانگی و سعادت می‌رسد که مطالعه در آن بسیار زیاد باشد؛ کتاب مجموعه‌اى از محصولات یک فکر، ذوق و هنر است. کتاب مجموعه‌اى از یافته‌هاى یک یا چند انسان است.

مدیر مؤسسه قرآنی تفسیر جوان خاطرنشان کرد: بی‌گمان، هیچ ذخیره و میراثی سودمندتر و با ارزش‌تر از کتاب نیست؛ چراکه کتاب، مایه آرامش روحی انسان است.

آقای بیستون به علت عمده کتاب‌گریزی در جامعه پرداخت و تصریح کرد: یکی از مشکلات و کاستی‌های جامعه ما گریز از کتاب و پایین بودن سطح فرهنگ مطالعه است؛‌ این نقیصه، ریشه‌ها و علت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد که شاید در رأس آن‌ها «عدم احساس ضرورت» است؛ تا وقتی انسان در وضعیت «نیاز» قرار نگیرد، در پی رفع آن نخواهد افتاد.

1007